Qentë marrin vëmendjen gjatë tubimit të Vuçiqit!

Në rrjetet sociale është duke bërë xhiron e botës, një fotografi ku shihen dy qenë duke bërë veprime të pahijshme, gjatë një fjalimi të...

VUÇIQ: Po presim edhe pak

Do të presim edhe një kohë, e më pas duhet të ulemi dhe të shohim se çfarë më tutje, ka thënë presidenti i Serbisë...

Deputeti qëllon Edi Ramën me ngjyrë në fytyrë

Deputeti Partisë Demokratike, Edi Paloka qëlloi me ngjyrë në fytyrë kryeministrin e Shqipërisë Edi Rama gjatë seancës së Kuvendit të Shqipërisë. Kryetari i Kuvendit, Gramoz...

Brnabiq: Taksa duhet të hiqet, por nuk besoj që Haradinaj e heq

Kryeministrja e Serbisë, Ana Brnabiq, ka thënë se Haradinaj deri tani nuk ka dhënë ndonjë shenjë që mund të besohet se do ta largojë...

Berlini, mesazh Tiranës: Kujdes me kufijtë e Kosovës!

Gjermania edhe njëherë ka shprehur qartë qëndrimin e saj se është kundër ndryshimit të kufijve, më konkretisht mes Kosovës dhe Serbisë, që nga presidenti...

Shahini: Ministritë do të financojnë universitetet

Ministrja e Arsimit, Besa Shahini deklaroi në studion e Top Talk se ministritë kanë vendosur që të financojnë universitetet për kërkime shkencore. “Do të rritet...

Sot bëhen gjashtë vjet nga largimi i pllakës përkujtimore të dëshmorëve të kombit të...

Sot bëhen gjashtë vjet nga largimi i pllakës përkujtimore të dëshmorëve të kombit të rënë në luftën e UÇPMB-së. Atë ditë, një numër shumë i...

Beogradi ngritet në këmbë në protestë kundër Vuçiçit

Më shumë se 10 mijë njerëz marshuan rrugëve të Beogradit mbrëmjen e së shtunës, për të vijuar protestat kundër regjimit të presidentit Aleksandar Vuçiq...

Hoxha: Dea Amerikane mund të kërkojë ekstradimin e Balilit

Gazetari Artan Hoxha ishtë këtë të premte në studione Provokacijas në ABC News për t’u dhënë përgjigjë pyetjeve të Mustafa Nanos në lidhje me...

Kitaroviç i jep garancë Erdoganit për rajonin

Presidentja kroate Kolinda Grabar-Kitaroviç, gjatë një vizite në Turqi theksoi se bashkëpunimi mes dy vendeve është në nivel të lartë, por që po përpiqet...

Na ndiqni

166,372NdjekësPëlqe
0NdjekësNdjek
33NdjekësNdjek
3NdjekësNdjek
0PëlqimePëlqe
0AbonuesAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Ish shef i misionit amerikan në Kosovë: mungesa e vëmendjes amerikane u ka dhënë...

Ish shef i misionit amerikan në Kosovë: mungesa e vëmendjes amerikane u ka dhënë mundësi lobistëve që ka punësuar Beogradi, që të ndikojnë në...

Tabela e shkurtimeve te fjalorët e shqipes

Tabela e shkurtimeve është listë në një fletë të fjalorëve që jep shpjegime për shkurtimet e fjalëve dhe shenjave të përdorura në atë fjalorë....

Pamje nga aksioni i Policisë së Kosovës në Zubin Potok

Aksioni i filluar në mëngjesin e ditës së sotme në Veri të Kosovës po vazhdon. Në hyrje të Zubin Potokut Policia e Kosovës ka...