Friday, August 19, 2022

Lojtari i Milanit shuplakë gjyqtarit në birë të veshit

0
Gjyqtari i ndeshjes së sotme të Serisë A mes Genoas dhe Milanit ka marrë një shuplakë të papritur nga ylli brazilian i kuqezinjve. Lucas Paquetá,...

Van Dijk zbulon sekretin e Klopp

0
Trajneri gjerman Jurgen Klopp vazhdon të mbetet i preferuari i tifozëve të Liverpool, që e duan në të mirë e në të keqe. Një...

Real Madrid hidhet në sulm për yllin e Man. City

0
Real Madrid po përgatit një listë të gjatë me lojtarët që iu duhen me patjetër për të afruar në reparte të ndryshme të fushës,...

Haxhi Krasniqi premton titullin e botës

0
Boksieri Junikas në vitin 2018 ishte konfirmuar si kampion evropian, por nuk e ka ndërmend të ndalet me kaq. Viti 2018 ka qenë fantastik për...

Ish ylli i Milanit:Vokrri mund të luante për Barcelonën po të mos ishte ligji...

0
Ish ylli i Milanit dhe kombëtares së Kroacisë, Zvonimir Boban ka ardhur në Kosovë për t’i dhënë lamtumirën e fundit legjendës së futbollit kosovar,...

Varësia e ndaj lojërave të fatit/bixhozit/bastoreve dhe problemi i tyre

0
Si të ndaloni varësinë ndaj lojërave të fatit/bixhozit/basteve dhe të rifitoni kontrollin e jetës suaj Mund t’i ndodhë kujtdo nga ndonjë çast gjatë jetës: Basti...

Chelsea blen superyllin Vardy

0
Chelsea ka dështuar totalisht me pazaret në afatet kalimtare. Skuadra e Antonio Contes i largoi dy lojtarët që shënonin vazhdimisht gola, Diego Costa e...

Epoka Wenger në Arsenal drejt fundit

0
22 vite më parë merrte drejtimin e topçinjve londinezë, duke i udhëhequr për vite të tëra drejt sukseseve jo të pakta, por si çdo...

Zyrtare: Neymar mungon ndaj Realit

0
PSG ka njoftuar me anë të një komunikate zyrtare mbrëmjen e së hënës se Neymar ka ndrydhur kaviljen e këmbës së djathtë në ndeshjen...

Ronaldo dëshiron që Harry Kane t’i bashkohet Realit

0
Harry Kane është sulmuesi më i kërkuar i momentit falë formës fantastike që po kalon me Tottenham Hotspur. Don Balon se në garën për shërbimet...