Pse qajmë kur qerojmë qepë?

Disa njerëz qajnë kur prejnë qepë,kjo  për shkak të prishjes së qelizave të qepëve dhe lirimin e mëvonshëm të faktorit lachrymatory (LF). Qepa është një...
video

Si të bëni brum për pica (Video)

Hapi 1: Shkrini tharmin Shkrijeni tharmin dhe mjaltin në ujë të nxehtë dhe vendoseni mënjanë tasin. Hapi 2: Përziejeni brumin Kombinoje miellin dhe kripën në tasin e...

Aloe Vera – Gjashtë dobitë shëndetësore

Aloe vera është një bimë mjekësore e cila përdoret prej mijëra vitesh. Njihet për trajtimin e lëndimeve të lëkurës, por ka edhe disa efekte...

Vendet që pijnë më shumë qumësht

Finlanda ka konsumin më të lartë të qumështit për kokë banori. Qumështi merret nga gjëndrat e qumështit të gjitarëve. Fjala qumësht rrjedh nga fjala e...
video

Si ta paketoni valixhen në menyrën e duhur (Video)

Nëse ndonjëherë keni pasur probleme në mbylljen e valixheve, videoja jonë do t'ju tregojë se si mund të bëni maksimumin nga çdo centimetër -...
video

Si ti paketoni teshat për udhëtim (Video)

Kur udhëtojmë, është e rëndësishme që teshat të pakohen në mënyrë efikase, të organizuar dhe të zgjuar. Unë tregoj një metodë për të rrokullisur...
video

Ja si mundë ta bëni një aparat për Coca Cola,Fanta dhe Sprite në kushte...

Si të bëni aparat për 3 pije të ndryshme  në shtëpi. Në rastin tim, është Coca-Cola, Fanta dhe Sprite por ju mund të përdorni...

8 Gjërat që do të ndodhin me trupin tuaj nëse filloni të hani mjaltë...

Ne jemi gjithmonë duke u përpjekur për të gjetur produktin e përsosur që mund të bëhet një pilulë magjike për trupin tonë, ndërsa gjithashtu...

Mënyra më e shpejtë për të hequr kockat e peshqve dhe lëkurën (Video)

Mënyra më e shpejtë për të hequr kockat e peshqve dhe lëkurën! /Kumti.com

Na ndiqni

166,372NdjekësPëlqe
0NdjekësNdjek
33NdjekësNdjek
3NdjekësNdjek
0PëlqimePëlqe
0AbonuesAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Ish shef i misionit amerikan në Kosovë: mungesa e vëmendjes amerikane u ka dhënë...

Ish shef i misionit amerikan në Kosovë: mungesa e vëmendjes amerikane u ka dhënë mundësi lobistëve që ka punësuar Beogradi, që të ndikojnë në...

Tabela e shkurtimeve te fjalorët e shqipes

Tabela e shkurtimeve është listë në një fletë të fjalorëve që jep shpjegime për shkurtimet e fjalëve dhe shenjave të përdorura në atë fjalorë....

Pamje nga aksioni i Policisë së Kosovës në Zubin Potok

Aksioni i filluar në mëngjesin e ditës së sotme në Veri të Kosovës po vazhdon. Në hyrje të Zubin Potokut Policia e Kosovës ka...