17 ide të shkëlqyeshme për banjën tuaj

0
Kumti ju prezanton me disa nga idetë më të bukura për dekorimin e ndjeshëm dhe krijues të banjove. Siç do ta kuptoni, ju nuk...

14 mënyra për të hequr çdo gërvishtje

0
Një lëvizje e pakujdesshme mund të lërë gërvishtjet e shëmtuara në gjërat tuaja të preferuara. Por nuk ka nevojë të humbasësh dëshpërimin apo të...

Si ta mbështjellni me batanije foshnjën tuaj

0
Në pyetje është rehatia Mbështjellja e rehatshme dhe e mirë me batanije është shkathtësia kryesore e përkujdesit tuaj prindëror. Ndihmon qetësimin e foshnjës kur është...

Si të bëheni nënë e lumtur

0
Pyet një nënë a është e lumtur tani që ka një fëmijë dhe përgjigjja zakonisht është po natyrisht. Në fakt, në botë, fëmijët zënë...

Shega e egër e Shqipërisë, Fruti plot shëndet

0
Shega ose siç njihet ndryshe “molla me fara”, është një frut simbol i legjendave dhe traditave mbarë shekullore. Ky frut mban kurorën e frutave dhe...

Majdanoz, limon dhe mjaltë – Për shëndetin e mendjes

0
Kur dëgjon për majdanozin, gjëja e parë që të vjen ndërmend është një supë e shëndetshme, ose një sallatë e zbukuruar me gjethet e...

Suedezët kanë shpikur se si të ngrohim pa pagesë shtëpinë: E gjithë bota është...

0
Nuk duhet të çuditeni përse ky shtet shumë shpejt do të mund të bëhet nr. 1 ekologjik. Dikush ngrohet me dru, dikush me gaz,...

Maretë Shqiptare – Vlerat dhe Vetitë Unike të Traditës

0
Shqiptarët shpesh janë konfuzë për emrat dhe pamjen e frutave, sidomos ato të pyllit. Mareja nuk bën asnjë përjashtim në këtë rast. Emri botanik i...

Lakra e kuqe

0
Lakra e kuqe dhe dobitë e shumta shëndetësore Anglisht: Red cabbage. Emri shkencor: Brassica oleracea Capitata Lakra e kuqe njihet edhe me emrat: lakra blu, lakra vjollcë....

Qysh me e largu lagështinë nga raftet?

0
Lagështia dhe myku nëpër raftë apo dollap është problem i shpeshtë, por që mund të zgjidhet kështu: 1.Në brendi të rafteve apo dollapit vendosni një...