Europa drejt javës katër ditore të punës?

Shumë ekonomisë sot thonë se reduktimi i kohës së punës, së bashku me masa të tjera është një mjet i përshtatshëm për të ruajtur...

Glauku: Unë jam në gjendje me i sjell më shumë se njëmijë njerëz për...

Shefi i Grupit Parlamentar të Vetëvendosjes, Glauk Konjufca, e ka dorëzuar padinë ndaj ish-bashkëpartiakut të tij Dardan Molliqaj, i cili ka thënë në Kuvend...

Molliqaj fton Konjufcën në përballje televizive

Kryetari i Grupit Parlamentar të Vetëvendosjes, Glauk Konjufca ka paralajmëruar se sot do të dorëzojë padi ndaj ish-kolegut të tij të partisë, Dardan Molliqajt...

Pa e mbajtur asnjë orë mësimi, mësimdhënësit marrin pagat e janarit

Mësuesit, arsimtarët, profesorët e në përgjithësi anëtarët e sindikatës së SBASHK-ut që janë në grevë që gati 3 javë i kanë marrë pagat e...

Fatmir Limaj: Marrëveshjet Kosovë-Shqipëri kanë nisur të zbatohen edhe në praktikë

Zëvendëskryeministri i Kosovës, njëherësh koordinator Kombëtar për mbikëqyrjen dhe zbatimin e marrëveshjeve mes Kosovës dhe Shqipërisë, Fatmir Limaj, ka pritur në takim një delegacion...

Avni Arifi: Pse të hiqet taksa të hënën a ka me na njoftë Serbia

Pas raportimeve të mediave që u thirrën në burime brenda Kuvendit se afati i fundit kur do të hiqet taksa është dita e hënë,...

Familja Knushi fal gjakun e djalit familjes Shehu në praninë e Haradinajt

Në shënimin e 22 vjetorit të rënies së heronjve të kombit Zahir Pajazitit, Edmond Hoxha e Hakif Zejnullahu një familje ka vendosur që të...

Koalicioni po bëhet “Skllotë” : PDK “ultimatum” Ramush Haradinajt!

Partia Demokratike e Kosovës, përmes një njoftimi të lëshuar për media në mënyrë indirekte e ka goditur kryeministrin e vendit, Ramush Haradinaj, i cili...

Ramush Haradinaj: Po na kërkohet të japim veriun për njohje nga Serbia

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka përsëritur edhe një herë se heqja e tarifës doganore për mallrat e Serbisë lidhet me njohjen e shtetësisë...

PDK-ja del kundër ish-shefit dhe kryeministrit

Partia Demokratike e Kosovës ka dalë kundër idesë së ish-shefit të saj, Hashim Thaçit për idetë e korrigjimit të kufijve dhe kundër thirrjes së...

Na ndiqni

169,812NdjekësPëlqe
0NdjekësNdjek
33NdjekësNdjek
3NdjekësNdjek
0PëlqimePëlqe
0AbonuesAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Pamje nga aksioni i Policisë së Kosovës në Zubin Potok

Aksioni i filluar në mëngjesin e ditës së sotme në Veri të Kosovës po vazhdon. Në hyrje të Zubin Potokut Policia e Kosovës ka...

Rritet numri i policëve të plagosur – i pesti duke u trajtuar

Është rritur numri i policëve të plagosur në aksionin e policisë në Veri të vendit.Numri deri tani ka shkuar në pesë. Rastin për klankosova.tv e...

Aleksander Vuçiq mbledh Këshillin e Sigurisë

E përditshmja serbe “”Blic” ka mësuar se presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka ftuar Këshillin e Sigurisë Kombëtare për shkak të aksionit të sotëm...