Facebook mund të gjobitet mbi 22 milionë dollarë për dështimin në mbrojtjen e privatësisë...

Rrjeti social Facebook mund të ndëshkohet me një gjobë rekorde për shkelje të një marrëveshjeje ligjore për të mbrojtur të dhënat personale dhe privatësinë...

Jelekët e verdhë shkundin ekonominë dhe turizmin e Francës

Numri i vizitorëve po ashtu ka shënuar rënie për 4,2 për qind, ndërsa dyqanet, restorantet dhe qendrat tregtare humbën dy miliardë euro. Rreth 58 mijë...

Britania e Madhe sonte voton marrëveshjen e daljes nga BE-ja

Deputetët e Dhomës së Ulët të parlamentit britanik do ta votojnë sonte rreth orës 19 sipas kohës lokale marrëveshjen për tërheqjen e Britanisë së...
video

Polici, plumb koleges police (Video)

Policia amerikane publikoi pamjet nga një aksion në Lafayette, në shtetin e Indianës, ku tregohet se si një efektive u qëllua aksidentalisht nga kolegu...

Bie papunësia në nivele rekorde në Eurozonë

Papunësia më e ulët në nëntor në BE ishte në Çeki me 1,9 për qind. Pas Çekisë vijojnë Gjermania me 3,3 për qind dhe...

Eksperti ekonomik iranian paralajmëron rënie të madhe të eksportit të naftës

"Për fat të keq, do të shohim një dobësim të shpejtë të ekonomisë iraniane. Shumë kompani do të ulin kapacitetet apo do të mbyllen",...

Theresa May: Mos pranimi i Brexit-it do të ishte katastrofal

May u bëri thirrje deputetëve "të bëjnë gjënë e duhur për vendin", sepse refuzimi i vullnetit të popullit do të ishte "një shkelje katastrofike...

Zbulohen rezerva të reja të mëdha ari në Sudan

Rezervat e sapozbuluara të arit janë me kapacitete prodhimi deri në 7 tonë në vit Në një nga vendet më varfëra në botë, Sudan, janë...

Trump kërcënon ekonomikisht Turqinë

Presidenti i SHBA Donald Trump ka kërcënuar të shkatërrojë ekonomikisht Turqinë nëse ajo sulmon forcat kurde në Siri pas tërheqjes së planifikuar të trupave...

Ivanka Trump ose Nikki Haley kandidate për në krye të Bankës Botërore

Dy gra, Nikki Haley dhe Ivanka Trump, njëra ish-ambasadore në OKB dhe tjetra vajza e presidentit, janë midis kandidatëve të mundshëm të SHBA për...

Na ndiqni

171,918NdjekësPëlqe
0NdjekësNdjek
33NdjekësNdjek
3NdjekësNdjek
0PëlqimePëlqe
0AbonuesAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Vdes gazetari Naim Haxhosaj

Gazetari Naim Haxhosaj ka vdekur mbrëmjen e sontme. Haxhosaj ka qenë gazetar në Jeta në Kosovë, në gazetën “Koha” dhe së fundi ka qenë i...

Lojtari i Milanit shuplakë gjyqtarit në birë të veshit

Gjyqtari i ndeshjes së sotme të Serisë A mes Genoas dhe Milanit ka marrë një shuplakë të papritur nga ylli brazilian i kuqezinjve. Lucas Paquetá,...
video

Defenderi i ri me motor 525 kuajfuqish

Land Rover Defender 110 ka një origjinë modeste, një model i dizajnuar për të shërbyer si një automjet për çdo terren i cili mund...