13 të vdekur në airoportin e Mogadishu’s

0
354

Së paku 13 njerëz janë vrarë të Martën nga dy bomba në afërsi të ndërtesës së Kombeve të Bashkuara dhe Unionit Afrikan në Airoportin e Mogadishus, ku përgjegjësin e ka marrë grupi terrorist Shabaab, përcjell DailySabah.

“Të paktën 13 persona janë konfirmuar të kenë vdekur në dy shpërthime, një prej automjeteve shpërtheu pranë një pikë kontrolli të sigurisë dhe një tjetër në afërsi të një kompleks të Kombeve të Bashkuara,” tha Bishaar Abdi Gedi, një zyrtar i policisë./KohaIslame