Arjanit Hoxha nga Këshilli Opozitar: Do të protestojmë deri në rrëzimin e regjimit VMRO – BDI (VIDEO)

Në edicionin qendror të lajmeve në televizionin Shenja, mysafir ishte Arjanit Hoxha nga Këshilli Opozitar. Ai tha se Këshilli ka marr iniciativën të përkrah çdo nismë e cila është kundër këtij regjimi. Sipas tij e vetmja mënyrë për t’i bërë trysni dhe presion të gjithë faktorëve politik në këtë qeveri “është që në përmjet protestave dhe rrugës duke demonstruar vullnetin e shqiptarëve dhe të protestojmë për të drejtat e shqiptarëve që kjo qeveri dhe ky regjim ja ka cenuar”.

 

Artikulli paraprakIbrahimi: Enveristët i kthehen mëmës Rusi
Artikulli vijuesCilat janë faktet që do t’i dorëzojë Donika Gërvalla në Gjykatën Speciale? (Video)