Audi TT clubsport turbo me 600 kuaj fuqi

0
249
Audi prezanton modelin TT clubsport turbo, një model i cili zotëron adopton motorin bi-turbo me 5-cilindra, 2.5-litra TFSi dhe sistemin turbo electric që i ndihmon motorit të zhvillojë jo më pak se 600 kuaj fuqi. 
 
Audi TT është një makinë e cila arrin shpejtësinë deri në 100 kilometra në orë e arrin për vetëm 3.6 sekonda ndërsa shpejtësia maksimale e modelit të ri është 310 km/h. Audi ende nuk është pajisur me këto motor, por drejtori Ulrich Hackenberg ka thënë se teknologjia është shumë afër realizimit.
 
Pritet që modelin TT clubsport turbo, i kompanisë gjermane të prezantohet në Wortheresee mes 13 dhe 16 majit.