Edhe hoxhë edhe ''terrorist'', përsëri djali më i dashur në qytet!!!

Enes Limani Çuditërisht këtë pyetje ma bëri ''miku''i fëmijërisë që kisha kohë pa e parë. Ai(miku)kishte bërë karrierë të suksesshme në shumë drejtime, punonte nëpër...

Irfan Salihu, edhe disa hoxhallarë të tjerë, kanë mbetë të vetmit burra/qytetar të hajrit

B. Gashi Unë e vëzhgova pak a shumë karakterin e hoxhës apo qytetarit Irfan Salihut në disa ligjerata dhe në njëren për të cilen është duke...

Vdekja e Rebekës dhe ne të gjallët

Në orët e hershme të mëngjesit të sotëm morëm lajmin e hidhur se ka ndërruar jetë Rebeka Rexhepi. Rebeka, ishte vajza e kreatores Xheraldina...

Hanefijtë pa Mjekrra

Këto ditë ndodhi një konferencë shkencore mbarëkombëtare dy ditore me temën “Medhhebi hanefij, prioritet dhe sfidat” organizuar nga Bashkësia Fetare Islame në RM në...

Baca Mehmet u ngule

Ka qenë temë ditore e rrjeteve sociale shkrimi tij, kush pro e kush kundër. Titulli prej akademiku dhe ndihma e mediave virtuale për të...

KRENARIA E RREJSHME (Gold AG vs Besiana Xharra).

Shkruan: B. GASHI KRENARIA E RREJSHME Te jesh racist eshte ta konfirmosh se je me intelegjence te ulet, keshtu e vertetoi shkenca! Te publikosh gjera paragjykuese pa pardon...

Lajmi i fundit – ” Dështoj edhe një puç”

  " Dështoj edhe një puç" Mbrëmë në emisionin " Rubikon " dështoj edhe një puç tjetër, i organizuar dhe orkestruar nga moderatori i ketij emisioni...

Mëkati që po bëjmë me Nënë Terezën

Nga Ardian Vehbiu Janë momente kur gëzimin e natyrshëm katolikëve, edhe atyre shqiptarë, po ua shurdhojnë e mbytin rrahjet e gjoksit të politikanëve, oportunistëve, kombëtaristëve,...

Adriatik Kelmendi veshi bre ti tirqet?!

Kohë pas kohe nga disa njerëz tek populli ynë shahet veshja arabe pa nevojë, thua se veshja arabe është fajtore për katandisjen dhe varfërinë...

Ahmed Kalaja, koment mbi lajmin për "ditarin me njësha të Atifete Jahjagës"

Pak fjalë mbi gjurmimin edhe nxjerrjen e një dëftese shkolle të presidentes Jahjaga. Lajmi nr. 1 sot në mediat online, sidomos ato kosovare, ishte një...

Na ndiqni

166,372NdjekësPëlqe
0NdjekësNdjek
33NdjekësNdjek
3NdjekësNdjek
0PëlqimePëlqe
0AbonuesAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Ish shef i misionit amerikan në Kosovë: mungesa e vëmendjes amerikane u ka dhënë...

Ish shef i misionit amerikan në Kosovë: mungesa e vëmendjes amerikane u ka dhënë mundësi lobistëve që ka punësuar Beogradi, që të ndikojnë në...

Tabela e shkurtimeve te fjalorët e shqipes

Tabela e shkurtimeve është listë në një fletë të fjalorëve që jep shpjegime për shkurtimet e fjalëve dhe shenjave të përdorura në atë fjalorë....

Pamje nga aksioni i Policisë së Kosovës në Zubin Potok

Aksioni i filluar në mëngjesin e ditës së sotme në Veri të Kosovës po vazhdon. Në hyrje të Zubin Potokut Policia e Kosovës ka...