EDHE PAS TITOS, TITO!

Shkruan: Zeqirija Ibrahimi Unë vitin e ardhshëm do të jem 40 vjeç, ndërsa nipi im pas dy ditëve i mbush 15-të. Ai është i lindur...

Lindja e koalicionit Islamofob: të krishterë, hebrenjë e hindu së bashku

Nga Umar Lee Nuk është një sekret, Islamofobia është në rritje. Urrejtja ndaj muslimanëve shfaqet çdo ditë në mediat sociale, FOX News, emisionet radiofonike dhe...

Kombëtarja e bëri të sajën, po ne?

Fitim Zekthi MAPO Ajo që po bën ekipi kombëtar i futbollit është e mrekullueshme. Një grup djemsh, të udhëhequr nga një mjeshtër si trajneri De Biasi, arritën...

Cilat kritere për kufirin?

Qeveria e Kosovës përdor si kriter për caktimit e kufijve ndërkombëtar regjistrat kadastral të pronave private: territoret dhe njerëzit i përkasin shtetit ku janë...

Lajmi i fundit – ” Dështoj edhe një puç”

  " Dështoj edhe një puç" Mbrëmë në emisionin " Rubikon " dështoj edhe një puç tjetër, i organizuar dhe orkestruar nga moderatori i ketij emisioni...

Po kush K…rajen koka ky Mehmet Kraja…

Salih KABASHI SALIH KABASHI Mehmet Kraja, është një nga intelektualët e Kosovës, më karakteristiku. Ai ka thënë gjithmonë dhe vazhdon të thotë vetëm ato që për...

Vdekja e alimit është vdekje e alemit

Omer Berisha   Një kategori e pazëvendësueshme e të dashurve tanë janë dijetarët islamë, të cilët në vazhdimësi ndriçojnë rrugën drejt amshimit me përpjekjet e tyre...

Antisemitizmi sërish një temë në Berlin

Dy incidente antisemite dhe debate të forta politike për synet-rrethprerjen. Politika reagon duke dënuar të gjitha format e antisemitizmit dhe ksenofobisë.Të mërkurën (26.09.2012) u...

Të vrasësh frikën… hapi i parë drejt ndryshimit

Shpesh herë në biseda me besimtarë të ndryshëm, për gjendjen e trembur të disa hoxhallarëve apo edhe të krerëve të institucionit tonë, që i...

Pse All-llahu nuk na ndihmon kundër tyre?

Mos u dëshpro, All-llahu është me ne Ka kohë që nuk e kam parë duke qeshur. Ndonjëherë buzëqeshet, por dëshpërimi dhe mërzia gjithmonë janë...

Na ndiqni

166,372NdjekësPëlqe
0NdjekësNdjek
33NdjekësNdjek
3NdjekësNdjek
0PëlqimePëlqe
0AbonuesAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Ish shef i misionit amerikan në Kosovë: mungesa e vëmendjes amerikane u ka dhënë...

Ish shef i misionit amerikan në Kosovë: mungesa e vëmendjes amerikane u ka dhënë mundësi lobistëve që ka punësuar Beogradi, që të ndikojnë në...

Tabela e shkurtimeve te fjalorët e shqipes

Tabela e shkurtimeve është listë në një fletë të fjalorëve që jep shpjegime për shkurtimet e fjalëve dhe shenjave të përdorura në atë fjalorë....

Pamje nga aksioni i Policisë së Kosovës në Zubin Potok

Aksioni i filluar në mëngjesin e ditës së sotme në Veri të Kosovës po vazhdon. Në hyrje të Zubin Potokut Policia e Kosovës ka...