Paramendone në Katedrale me u pas gjet 2 kg explosiv

0
Gëzim HAJRULLAHU Paramendone në Katedrale me u pas gjet 2 kg explosiv, meniher puthadorët e adhuruesit e ambasades së Dragodanit Hasha, Isa, Ahtifetja e baca...

KRYQI DHE KOALICIONI

0
Nesër duhet të protestohet jo para Butelit, por para qeverisë, sepse kryqin nuk e ndërton komuna krye më vete por e ndërton pushteti. Bile mund...

Të humburit përshëndesin Hitlerin

0
Sulejman Rexhepi “Pas Aushvicit, bile edhe të shkruarit poezi quhet diçka barbare” (Teodor Adorn, filozof gjerman) Opinioni ynë së fundmi dëgjoi se Holokausti qenka trillim, pra...

Pse shpifja ndaj meje?!

0
Zekerija ALIMI Shumë sende shpifën ndaj meje a unë aspak nuk e kisha fajin, më keqpërdore për interesat e tua personale. A shpife ndaj meje?...

Shqiptarëve të ISIS-it – Hoxhë Bledar Haxhiu

0
Bledar Tefik Haxhiu       Disa shqiptarë shkuan në Siri me demek të luftojnë Asadin dhe krimet e tij, por që për fat...

Nostalgjia për të keqen

0
Është hera e dytë, që një gazetare, që nuk di sesi ta etiketojë, merr peng edhe njëherë tjetër një TV publik shqiptar, me intervistën...

Vëndi vënd nuk i zuri

0
Shkruan: Kastriot Rexhepi Ja nisën te klubi i deputetëve për të bërë një marëveshje në Përzhinë (Fërgesë) të cilën asnjëherë nuk e realizuan. Më tutje...

10 – vjetori i Eksodit

0
Fillimi i pranverës që prej dhjetë vitesh për popullin e Kosovës shënon përvjetorin e vuajtjeve, përndjekjeve dhe terrorit, të cilin Evropa e kishte harruar...

Për ata që i druhen prishjes së marrëdhënieve me SHBA-të

0
Nëse ndokush po shqetsohet për mundësinë e prishjës së marrëdhënieve të mira me Shtetet e Bashkuara t'Amerikës, e nuk po i del ballë këtij...

Për gazetarinë dhe çmimet prej letre!

0
Në një editorial të dërguar për media nga ambasada amerikane në Prishtinë, me autorësi të Sekretarit John Kerry, thuhet se “…në Kosovë, gazetarja Arbana...