Turqi – Indeksi i tregtisë dhe shërbimeve rritet me 4,8%

Sipas shifrave të fundit publikuar nga Instituti i Statistikave të Turqisë xhiroja në sektorin e tregtisë dhe shërbimeve për periudhën Korrik-Shtator 2013 është rritur...

Kosova po i lë investitorët e huaj të ikin

Përfaqësues të investitorëve evropianë në Kosovë, iu bëjnë thirrje institucioneve të Kosovës, që të fokusohen në krijimin e një klime më të favorshme për...

Shkup, hapet Panairi i ndërtimtarisë dhe patundshmërive

Në panairin për ndërtimtari ofrohen dhe shiten prodhime dhe shërbime për punë, mirëmbajtje, modernizim, rinovim dhe pajisje të objekteve dhe pronave Në Shkup sot është...

Vendet e pasura me naftë vendosin për rritjen e prodhimit

Prodhuesit e mëdhenj të naftës janë mbledhur në Katar dhe po diskutojnë sot mbi projektmarrëveshjen që parashikon një ngrirje deri në tetor të prodhimit...

MBI 1.9 MILIONË EURO GRANTE PËR 369 FERMERË

Mbi 1.9 milionë euro është vlera e granteve investive, të cilat sot janë ndarë për 369 prodhues të pemëve, perimeve dhe vreshtave. Ministria e...

Papunësia, pasojë e nepotizmit në Kosovë

Pritjet e kosovarëve, 5 vjet para shpalljes së  Pavarësisë, ishin se me formimin e shtetit do të përmirësoheshin dukshëm kushtet sociale, por edhe pas...

India po ndërton urën më të lartë hekurudhore në botë

Deri në vitin 2015 në shtetin verior indian Jammu dhe Kashmir do të përfundojë ndërtimi i urës hekurudhore më të lartë në botë. Ajo...

Shpërblehet me tender kompania me çmimin më të lartë

Zyra e Prokurimit e Ministrisë së Punëve të Brendshme të Kosovës (MPB) ka shpallur fitues të tenderit për “Furnizim me tabela” konsorciumin “G.S.G &...

2/3 E punëtorëve mbeten pa punë nga privatizimi në distribucion e miniera

Instituti për Politika Zhvillimore (INDEP) në një tryezë diskutoi rreth projekteve energjetike në Kosovë dhe ndikimit të tyre në punësim. Kjo tryezë kishte për...

Ish-punëtori i KEK-ut: KEDS-i u shet rrymën qytetarëve katër fish më shtrenjtë

Qytetarët e Kosovës pothuajse në çdo rast kanë ankesa të drejtuar KEDS-it. Ndërsa janë të shpeshta apo thënë më mirë të çdo nate njoftimet...

Na ndiqni

166,372NdjekësPëlqe
0NdjekësNdjek
33NdjekësNdjek
3NdjekësNdjek
0PëlqimePëlqe
0AbonuesAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Ish shef i misionit amerikan në Kosovë: mungesa e vëmendjes amerikane u ka dhënë...

Ish shef i misionit amerikan në Kosovë: mungesa e vëmendjes amerikane u ka dhënë mundësi lobistëve që ka punësuar Beogradi, që të ndikojnë në...

Tabela e shkurtimeve te fjalorët e shqipes

Tabela e shkurtimeve është listë në një fletë të fjalorëve që jep shpjegime për shkurtimet e fjalëve dhe shenjave të përdorura në atë fjalorë....

Pamje nga aksioni i Policisë së Kosovës në Zubin Potok

Aksioni i filluar në mëngjesin e ditës së sotme në Veri të Kosovës po vazhdon. Në hyrje të Zubin Potokut Policia e Kosovës ka...