Prodhuesit gjermanë të makinerive: edhe më tej në kurs suksesi

Reinhold Festge prodhon në Vestfali "makineritë më të mira të paketimit në botë". Presidenti i ri i prodhuesve gjermanë të makinerive i ka vënë...

Albin Kurti: Nuk do të punojë Contour Global për Kosovën, por ne do të...

Deputeti i Vetëvendosjes, Albin Kurti tha kontrata me Contour Global e vë interesin shtetëror të Kosovës në shërbim të një ndërmarrje të huaj private. “Nuk...

Air Serbia e blerë nga Emiratet Arabe kryen fluturimin e parë

Linja ajrore e re kombëtare e Serbisë Air Serbia kreu fluturimin e saj të parë për në Abu Dabi nga Aeroporti i Beogradit Nikola...

Erdoan: Këshillojmë investitorët turq të investojnë në Kosovë

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Jakup Krasniqi, priti në një takim Kryeministrin e Republikës së Turqisë, Rexhep Tajip Erdoan (Recep Tayyip Erdogan)....

FT: Serbia kërkon kredi nga Emiratet e Bashkuara

Serbia planifikon të huazojë miliarda dollarë nga Emiratet e Bashkuara Arabe (EBA), derisa zëvendëskryeministri i këtij vendi ka tërhequr vërejtjen se Serbia mund të...

Na ndiqni

166,372NdjekësPëlqe
0NdjekësNdjek
33NdjekësNdjek
3NdjekësNdjek
0PëlqimePëlqe
0AbonuesAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Ish shef i misionit amerikan në Kosovë: mungesa e vëmendjes amerikane u ka dhënë...

Ish shef i misionit amerikan në Kosovë: mungesa e vëmendjes amerikane u ka dhënë mundësi lobistëve që ka punësuar Beogradi, që të ndikojnë në...

Tabela e shkurtimeve te fjalorët e shqipes

Tabela e shkurtimeve është listë në një fletë të fjalorëve që jep shpjegime për shkurtimet e fjalëve dhe shenjave të përdorura në atë fjalorë....

Pamje nga aksioni i Policisë së Kosovës në Zubin Potok

Aksioni i filluar në mëngjesin e ditës së sotme në Veri të Kosovës po vazhdon. Në hyrje të Zubin Potokut Policia e Kosovës ka...