Zvicër: Zyrtarisht është hapur tuneli më i gjatë hekurudhor në botë

Në Zvicër sot zyrtarisht është hapur tuneli më i gjatë dhe më i thellë hekurudhor në botë. Ky tunel kalon nëpër zemër të Alpeve. Në...

Maqedonia në kaos dhe depresion ekonomik

Indeksi i shpenzimeve të jetesës, normat e varfërisë, nivelet e papunësisë dhe normëa e inflacionit tregojnë shenja të përkeqësimit të gjendjes ekonomike në Maqedoni....

Infrastruktura s'ndihmoi zhvillimin ekonomik

Që nga pas lufta, Kosova, investimet kapitale kryesisht i ka drejtuar në ndërtimin e rrugëve, që nga ekspertët e çështjeve ekonomike ishte vlerësuar e...

Bie kërkesa për blerje të banesave

Kërkesa për blerje të banesave në Prishtinë ka rënë dukshëm krahas viteve paraprake, ndonëse çmimet e tyre vazhdojnë të mbesin të njëjta. Drejtues të...

Qeveria dhe Posta e Kosovës vazhdojnë përplasjen

Qeveria dhe Posta e Kosovës vazhdojnë të përplasen rreth ligjshmërisë së kërkesës së parashtruar nga Posta, për ndarjen e mjeteve nga buxheti i Kosovës...

KEK-u anulon për herë të dytë tenderin 6-milionësh

Korporata Energjetike e Kosovës e ka anuluar për të dytën herë tenderin për furnizim me mazut, shkruan sot Koha Ditore.   Një komision i...

Prishtina e Suhareka përfitueset kryesore të donacioneve nderkombetare

Komuna e Prishtinës dhe ajo e Suharekës sivjet kanë përfituar më së shumti grante nga donatorët në nivel vendi. Këto donacione janë përqendruar në...

Investitorët e tmerruar po e lënë Kosovën për shkak të korrupsionit dhe jo radikalzmit

Burim Piraj, pronar i kompanisë Meka, paralajëmroi para dy javësh se do të ikë nga shteti më i korruptuar në rajon. Biznesin që e...

Zyra e Rregullatorit të Energjisë përkrahë kërkesat e OJQ've

Zyra e Rregullatorit të Energjisë i ka përkrahur dy kërkesa që grupi i OJQ-ve i ka dorëzuar në Kuvend së bashku me rreth 33...

Situata politike “ zvogëlon” investimet ndërkombëtare

Investimet e huaja direkte kanë shënuar rënie të dukshme, flasin statistikat e Bankës Qendrore. Sipas tyre, në gjashtë mujorin e parë të këtij viti, investimet...

Na ndiqni

166,372NdjekësPëlqe
0NdjekësNdjek
33NdjekësNdjek
3NdjekësNdjek
0PëlqimePëlqe
0AbonuesAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Ish shef i misionit amerikan në Kosovë: mungesa e vëmendjes amerikane u ka dhënë...

Ish shef i misionit amerikan në Kosovë: mungesa e vëmendjes amerikane u ka dhënë mundësi lobistëve që ka punësuar Beogradi, që të ndikojnë në...

Tabela e shkurtimeve te fjalorët e shqipes

Tabela e shkurtimeve është listë në një fletë të fjalorëve që jep shpjegime për shkurtimet e fjalëve dhe shenjave të përdorura në atë fjalorë....

Pamje nga aksioni i Policisë së Kosovës në Zubin Potok

Aksioni i filluar në mëngjesin e ditës së sotme në Veri të Kosovës po vazhdon. Në hyrje të Zubin Potokut Policia e Kosovës ka...