Cilët profesione të shëndoshin më së shumti?

Nëse jeni motër medicinale, IT ekspert apo profesor, ruajuni- keni shanse më të mëdha që të shtoni disa kilogram më shumë… Nuk është vështirë...

Europa ka hapur konsulencë publike për përdorim e frekuencave 700 Mhz për internetin broadband...

Kur bëhet fjalë për të liruar bllokun e frekuencave 700 Mhz për internetin broadband mobil, Europa po ngurron. Shtatorin e vitit të shkuar, ish...

Instituti Europian i etur për Departamentin Osman

Instituti ka propozuar hapjen e një departamenti për hulumtim mbi Turqit- Osmanët, për të përmbushur boshllëkun në departamentin e historisë dhe qytetërimit.   Një...

Palestinezja 14 vjecare fituese e garës ndërkombëtare të matematikes

Një 14 vjeçare nga Palestina ka fituar vendin e parë në një garë  për matematikë, pasiqë ajo zgjodhi 240 detyra për 6 minuta. Dania...

Çfarë zbuloi shkenca në vitin 2014?

I humbur prej pesë shekujsh, mbetjet kockore të mbretit britanik Rikardi III, u zbuluan në Leicester. Shkencëtarët thanë se përmes analizave, u zbulua se...

Na ndiqni

166,372NdjekësPëlqe
0NdjekësNdjek
33NdjekësNdjek
3NdjekësNdjek
0PëlqimePëlqe
0AbonuesAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Ish shef i misionit amerikan në Kosovë: mungesa e vëmendjes amerikane u ka dhënë...

Ish shef i misionit amerikan në Kosovë: mungesa e vëmendjes amerikane u ka dhënë mundësi lobistëve që ka punësuar Beogradi, që të ndikojnë në...

Tabela e shkurtimeve te fjalorët e shqipes

Tabela e shkurtimeve është listë në një fletë të fjalorëve që jep shpjegime për shkurtimet e fjalëve dhe shenjave të përdorura në atë fjalorë....

Pamje nga aksioni i Policisë së Kosovës në Zubin Potok

Aksioni i filluar në mëngjesin e ditës së sotme në Veri të Kosovës po vazhdon. Në hyrje të Zubin Potokut Policia e Kosovës ka...