Zgjidhe gruan tënde, mos e neglizho këtë çështje

Shejh Salih el-Feuzani (Allahu e ruajttë!) thotë: Është detyrë që për martëse të zgjidhen bashkëshortë të devotshëm e që janë të kapur në fenë...

Si mund të zbulohet një tradhti teknologjike?

Kur flasim për tradhtinë, tashmë, kemi parasysh edhe atë teknologjike. Ja se si mund të zbuloni nëse partneri ju tradhton nëpërmjet rrjeteve sociale apo...

Shenjat që e paralajmërojnë tradhtinë bashkëshortore dhe arsyet që e shkaktojnë

E vërteta e hidhur është se disa burra kthehen në shtëpi me ndonjë shenjë buzëkuqi dhe me aromën e parfumit të ndonjë gruaje tjetër....

2. Unë Eja në Islam, Ajo Eja në Dynja!

Unë Eja në Islam, Ajo Eja në Dynja!U bën 2 muaj që i dhash fund jetës së shfrenuar i dhash fund, diskotekave, alkoolit, drogës,...

5 faktorë që ulin dëshirën seksuale

Dëshira juaj seksuale ndikohet nga një sërë faktorësh duke e bërë që ajo të bie ose të shtohet. Ja cilat janë 5 faktorë të...

Për ata që i duan nënat e tyre

Kur ishe njëvjeçar të ushqeu dhe të pastroi, ndërsa ti e falënderove duke qarë tërë natën. Kur ishe dyvjeçar të ushtroi të ecësh, ndërsa...

Ibn Kajimi rreth dashurisë

Kapitulli: Në lidhje me dashurinë për Allahun dhe shenjat e atij që e njeh Allahun Dashuria për Allahun (raghbah), ta duash atë dhe të kesh...

8 porosi Profetike se si duhet të sillesh me gruan tënde

Falenderimi i takon Allahut, paqja dhe bekimi i Allahut qofshin mbi vulen e profetve Muhamedin, mbi familjen e tij dhe te gjithe ata qe...

Magjia – Prishja (divorci) e martesës

Kjo është prej problemeve më të shpeshta, Allahu na ka dhënë një shembull se sa shumë të këqija mund të vijnë nga magjia:"...E, mësonin...

60 këshilla për bashkëshorten

1- Ti je borziloku i shtëpisë prandaj bëje burrin tënd që të ndjejë këtë erë që në momentin e futjes së tij në shtëpi. 2-...

Na ndiqni

166,447NdjekësPëlqe
0NdjekësNdjek
33NdjekësNdjek
3NdjekësNdjek
0PëlqimePëlqe
0AbonuesAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Tabela e shkurtimeve te fjalorët e shqipes

Tabela e shkurtimeve është listë në një fletë të fjalorëve që jep shpjegime për shkurtimet e fjalëve dhe shenjave të përdorura në atë fjalorë....

Pamje nga aksioni i Policisë së Kosovës në Zubin Potok

Aksioni i filluar në mëngjesin e ditës së sotme në Veri të Kosovës po vazhdon. Në hyrje të Zubin Potokut Policia e Kosovës ka...

Rritet numri i policëve të plagosur – i pesti duke u trajtuar

Është rritur numri i policëve të plagosur në aksionin e policisë në Veri të vendit.Numri deri tani ka shkuar në pesë. Rastin për klankosova.tv e...