NDIHMOJNË AMSERA REKËN

0
Me iniciativë të Luljeta Bislimit, e cila jeton në Zvicër, për dy muaj rresht në shtetin helvetik është organizuar një fushatë humanitare nga e...

“Nderi im…FALSO?!”

0
O Zot, na bën t’i shohim gjërat ashtu siç janë. Sepse ne i shohim gjërat jo ashtu siç janë. I shohim gjërat sipas dëshirave...

Propozim program për thirrje në monoteizmin Islam në Muajin e Ramazanit

0
Allahun e falënderojmë, paqa dhe bekimi qofshin mbi Muhammedin, familjen dhe shokët e tij.   1-         Të njoftohemi me njerëz...

44 Keshilla mbi martesen

0
Me bashkeshorten tende bisedo detajisht rreth menyres se rritjes se femijeve, ngase kundershtimet tuaja ndikojne shume negativisht ne sjelljen e tyre. 1. Ule shikimin tend...

Tregime Ramazani

0
Osman ibn Talha mbante çelësin e Qabesë. Në Ditën e çlirimit të Mekës, Osmani nuk e kishte pranuar Islamin. E mbylli Qabenë dhe u...

Ai që pështyn në tokë, ai nuk e do vatanin!

0
Ai që pështyn në tokë, ai nuk e do vatanin! A e do nënën tënde? A e ke pështyrë ndonjëherë? A e do babën...

Një pik ujë Zem Zemi

0
Një pik ujë Zem Zemi, sa për t'u freskuar Ma qetësoj shpirtin, ky ujë i bekuar Në drejtim të Kibles, një lutje t'sinqert O Zot ma largo,...

Gjakovari thotë: Ne jemi musliman!

0
Është i njohur nga seriali "O sa mirë". Aktori Edi Kastrati, i njohur si Gjakovari në një postim të tij në Facebook së bashku...

Ja çfarë thotë Muhamed Zekiri për protestën e BDI-së për Kryqin në Butel.

0
Muhamed Zekiri BDI-ja ne pushtet neser paska me protestu kunder VMRO DPMNE-se ne pushtet hahahahaha... Oooj BDI nese me te vertet dhe sinqetisht doni...

Hoxhë Eljasa Mahmudi: Ju lumtë, Mërgim Mavraj! alkoolin Islami e konsideron nënë e të...

0
Hoxhë Eljasa Mahmudi Ju lumtë, Mërgim Mavraj! Fajet nuk janë te futbollistët, por te autoritetet e FSHF-së që e kanë pranuar këtë kompani të haramit të...