Ish-agjenti rus: Avionin në Egjipt e rrëzoi Rusia me rdhër te Putin

Mediat thonë se një ish-agjent i KGB-së ruse, Boris Karpichkov, ka thënë se urdhrin për rrëzimin e avionit nga i cili humbën jetën 224...

748 milionë njerëz në botë kanë mungesë të ujit të pijshëm

Me rastin e Ditës Botërore të Ujit Fondacioni i Luftës kundër Erozionin së Tokës në Turqi dhe  Mbrojtjes së Trashëgimisë Natyrore ka mbajtur në...

Mizore: Forcat serbe vrisnin gjithçka që lëvizte

Slobodan Stojanovic, komandant i pensionuar i stacionit policor në Cërna Trava , ish-anëtar i Çetës së IV-të, Detashmentit 37 të Njësisë së Policisë Speciale...

BND i sheh më të forta trupat e Assad-it

Shërbimi i fshehtë gjerman, BND e ka rishikuar vlerësimin e tij për luftën civile në Siri. Para disa muajsh BND llogariste me një disfatë...

LE TË NJIHET KONTRIBUTI I ELITËS MYSLIMANE SHQIPTARE

Që në fillim dua të theksoj se ky shkrim nuk ka karakter hulumtues, dhe, jo domosdoshmërisht, ka të bëjë drejtpërdrejt vetëm me ata që...

Studim: Nxënësit muslimanë dyfishohen në Angli, Uells

Një analizë e re e të dhënave zyrtare në Mbretërinë e Bashkuar  në regjistrimin e vitit 2011 ka zbuluar se popullata muslimane e Anglisë...

Izraeli kryeson në prodhimin e avionëve pa pilot

Izraeli, pioner i teknologjisë së prodhimit të avionëve pa pilot, tashmë është bërë ekportuesi kryesor në botë i tyre, duke e vënë këtë shtet...

Nivelet e rënies së lindjeve nëpër botë, të pandryshuara

Organizata Botërore e Shëndetësisë thotë se nivelet e mosshtimit të popullsisë në botë kanë mbetur relativisht të pandryshuara që prej vitit 1990, me një...

Përmendja e Kuranit në Bibël

Përmendja e Kuranit në Bibël Shpesh herë i kemi dëgjuar Kristianët të thonë se ligji Islam është i ashpër i hekurt. Mirëpo ne do duam tiu paraqesim...

Rëndësia gjeostrategjike e Italisë

Edhe pse njeriu do të kishte paramenduar se pozicionimi ushtarak amerikan në Evropë moti ka përfunduar, prania e bazave ushtarake në Itali tregojnë një...

Na ndiqni

166,372NdjekësPëlqe
0NdjekësNdjek
33NdjekësNdjek
3NdjekësNdjek
0PëlqimePëlqe
0AbonuesAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Ish shef i misionit amerikan në Kosovë: mungesa e vëmendjes amerikane u ka dhënë...

Ish shef i misionit amerikan në Kosovë: mungesa e vëmendjes amerikane u ka dhënë mundësi lobistëve që ka punësuar Beogradi, që të ndikojnë në...

Tabela e shkurtimeve te fjalorët e shqipes

Tabela e shkurtimeve është listë në një fletë të fjalorëve që jep shpjegime për shkurtimet e fjalëve dhe shenjave të përdorura në atë fjalorë....

Pamje nga aksioni i Policisë së Kosovës në Zubin Potok

Aksioni i filluar në mëngjesin e ditës së sotme në Veri të Kosovës po vazhdon. Në hyrje të Zubin Potokut Policia e Kosovës ka...