Sunday, January 16, 2022

Pas 53 milionëshit, Bechteli mund t’ia ‘përbin’ shtetit edhe 60 milionë euro

0
Autostrada “Arbën Xhaferi” mund t’ia gëlltisë shtetit të Kosovës edhe 60 milionë euro tjera. Tash për punët shtesë që mund t’i kenë dalur kompanisë...

Si do të duken fuqitë botërore më të mëdha në vitin 2025

0
Kohët e fundit, ekspert të marrëdhënieve ndërkombëtare si Patrick Porter, Graham Allison, Thomas Wright, Robert Kagan, Rebecca Lissner, Mira Rapp-Hooper dhe një numër i...

“Kosova e Re” do ta falimentojë ekonomikisht shtetin

0
Balkan Green Foundation (BGF) dhe Instituti për Politika Zhvillimore (INDEP) kërkojnë tërheqjen e menjëhershme nga kontrata për ndërtimin e termocentralit ‘Kosova e Re’. Ky projekt...

Berlini, mesazh Tiranës: Kujdes me kufijtë e Kosovës!

0
Gjermania edhe njëherë ka shprehur qartë qëndrimin e saj se është kundër ndryshimit të kufijve, më konkretisht mes Kosovës dhe Serbisë, që nga presidenti...

Europa drejt javës katër ditore të punës?

0
Shumë ekonomisë sot thonë se reduktimi i kohës së punës, së bashku me masa të tjera është një mjet i përshtatshëm për të ruajtur...

Glauku: Unë jam në gjendje me i sjell më shumë se njëmijë njerëz për...

0
Shefi i Grupit Parlamentar të Vetëvendosjes, Glauk Konjufca, e ka dorëzuar padinë ndaj ish-bashkëpartiakut të tij Dardan Molliqaj, i cili ka thënë në Kuvend...

Molliqaj fton Konjufcën në përballje televizive

0
Kryetari i Grupit Parlamentar të Vetëvendosjes, Glauk Konjufca ka paralajmëruar se sot do të dorëzojë padi ndaj ish-kolegut të tij të partisë, Dardan Molliqajt...

Pa e mbajtur asnjë orë mësimi, mësimdhënësit marrin pagat e janarit

0
Mësuesit, arsimtarët, profesorët e në përgjithësi anëtarët e sindikatës së SBASHK-ut që janë në grevë që gati 3 javë i kanë marrë pagat e...

Fatmir Limaj: Marrëveshjet Kosovë-Shqipëri kanë nisur të zbatohen edhe në praktikë

0
Zëvendëskryeministri i Kosovës, njëherësh koordinator Kombëtar për mbikëqyrjen dhe zbatimin e marrëveshjeve mes Kosovës dhe Shqipërisë, Fatmir Limaj, ka pritur në takim një delegacion...

Avni Arifi: Pse të hiqet taksa të hënën a ka me na njoftë Serbia

0
Pas raportimeve të mediave që u thirrën në burime brenda Kuvendit se afati i fundit kur do të hiqet taksa është dita e hënë,...