“Kosova e Re” do ta falimentojë ekonomikisht shtetin

Balkan Green Foundation (BGF) dhe Instituti për Politika Zhvillimore (INDEP) kërkojnë tërheqjen e menjëhershme nga kontrata për ndërtimin e termocentralit ‘Kosova e Re’. Ky projekt...

Berlini, mesazh Tiranës: Kujdes me kufijtë e Kosovës!

Gjermania edhe njëherë ka shprehur qartë qëndrimin e saj se është kundër ndryshimit të kufijve, më konkretisht mes Kosovës dhe Serbisë, që nga presidenti...

Europa drejt javës katër ditore të punës?

Shumë ekonomisë sot thonë se reduktimi i kohës së punës, së bashku me masa të tjera është një mjet i përshtatshëm për të ruajtur...

Glauku: Unë jam në gjendje me i sjell më shumë se njëmijë njerëz për...

Shefi i Grupit Parlamentar të Vetëvendosjes, Glauk Konjufca, e ka dorëzuar padinë ndaj ish-bashkëpartiakut të tij Dardan Molliqaj, i cili ka thënë në Kuvend...

Molliqaj fton Konjufcën në përballje televizive

Kryetari i Grupit Parlamentar të Vetëvendosjes, Glauk Konjufca ka paralajmëruar se sot do të dorëzojë padi ndaj ish-kolegut të tij të partisë, Dardan Molliqajt...

Pa e mbajtur asnjë orë mësimi, mësimdhënësit marrin pagat e janarit

Mësuesit, arsimtarët, profesorët e në përgjithësi anëtarët e sindikatës së SBASHK-ut që janë në grevë që gati 3 javë i kanë marrë pagat e...

Fatmir Limaj: Marrëveshjet Kosovë-Shqipëri kanë nisur të zbatohen edhe në praktikë

Zëvendëskryeministri i Kosovës, njëherësh koordinator Kombëtar për mbikëqyrjen dhe zbatimin e marrëveshjeve mes Kosovës dhe Shqipërisë, Fatmir Limaj, ka pritur në takim një delegacion...

Avni Arifi: Pse të hiqet taksa të hënën a ka me na njoftë Serbia

Pas raportimeve të mediave që u thirrën në burime brenda Kuvendit se afati i fundit kur do të hiqet taksa është dita e hënë,...

Familja Knushi fal gjakun e djalit familjes Shehu në praninë e Haradinajt

Në shënimin e 22 vjetorit të rënies së heronjve të kombit Zahir Pajazitit, Edmond Hoxha e Hakif Zejnullahu një familje ka vendosur që të...

Koalicioni po bëhet “Skllotë” : PDK “ultimatum” Ramush Haradinajt!

Partia Demokratike e Kosovës, përmes një njoftimi të lëshuar për media në mënyrë indirekte e ka goditur kryeministrin e vendit, Ramush Haradinaj, i cili...

Na ndiqni

166,372NdjekësPëlqe
0NdjekësNdjek
33NdjekësNdjek
3NdjekësNdjek
0PëlqimePëlqe
0AbonuesAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Ish shef i misionit amerikan në Kosovë: mungesa e vëmendjes amerikane u ka dhënë...

Ish shef i misionit amerikan në Kosovë: mungesa e vëmendjes amerikane u ka dhënë mundësi lobistëve që ka punësuar Beogradi, që të ndikojnë në...

Tabela e shkurtimeve te fjalorët e shqipes

Tabela e shkurtimeve është listë në një fletë të fjalorëve që jep shpjegime për shkurtimet e fjalëve dhe shenjave të përdorura në atë fjalorë....

Pamje nga aksioni i Policisë së Kosovës në Zubin Potok

Aksioni i filluar në mëngjesin e ditës së sotme në Veri të Kosovës po vazhdon. Në hyrje të Zubin Potokut Policia e Kosovës ka...