video

“Pijet energjike e ndalin rritën e fëmive” (video)

Hulumtimet: 74% e fëmive në Kosovë përdorin pije energjike Pijet energjike janë ba trend i përdorimit në vendin tonë, madje ato përdorën ma së shumti...

Kur u bë Gjermania shtet?

Gjermania siç e njohim sot teknikisht daton që nga viti 962 pas Krishtit. Megjithatë, origjina e vendit është më e ndërlikuar se kaq. Gjermania është...

Familjarët e Komandant Shqiponjës e cilësojnë si provokim lirimin e vrasësit

Dhimbja dhe pikëllimi mbizotëronin në familjen Rexhepi, një vit pas vdekjes së anëtarit të tyre të familjes, Xhemail Rexhepi i njohur si Komandant “Shqiponja”....

Në aksident tragjik humbi jetën një i ri nga Gostivari

Mbrëmjen e së enjtes (28.07.16) në afërsi të Urës së qytetit afër objektit të Gjykatës themelore të Gostivarit, ka ndodhur një aksident me pasoja...
video

Ja si funksionon kanali i Panamasë (Video)

Zgjerimi i Kanalit të Panamasë nuk do të jetë gati për 100 vjetorin e saj më 15 gusht, siç shpresohet fillimisht nga autoritetet e...

26-vjeçarja ikë me të dashurin dhe i thotë burrit: Më rrëmbyen 4 vetë me...

“Më kanë rrëmbyer 4 veta të maskuar. Më detyruan të futem në makinën e tyre. Tani sa kemi kaluar Fushë- Krujën”. Përmes kësaj telefonate...

Çka është Bashkimi i Beneluksit?

Benelux është një bashkim gjeopolitik dhe socio-ekonomik i Belgjikës, Holandës dhe Luksemburgut brenda Komunitetit më të madh Europian Bashkimi i Beneluksit i referohet bashkimit politik,...

Rektori i Universitetit Ballkanik në Shkup, viziton BFI-në

Kryetari i BFI-së h. Sulejman ef Rexhepi priti në takim Rektorin e posaemëruar të Universitetit Ballkanik prof.dr. Ismail Koxhajosufogllu, me të cilin zhvilloi një...

“Çlirimtarët” që po vrasin Kosovën!

Pesë shtetet kryesore të Perëndimit, SHBA, Gjermania, Britania e Madhe, Franca dhe Italia, janë bashkuar në qëndrimin e tyre kundër përpjekjeve të udhëheqësve kosovarë...

PATRIOTET E LESHIT

PATRIOTET E LESHIT Eshte e habitshme! Shume e habitshme! Janullatosi peruroi sot Katedralen e re te radhes ne Gjirokaster,por nuk shikoj asnje nga keta "patriotet"...

Na ndiqni

166,372NdjekësPëlqe
0NdjekësNdjek
33NdjekësNdjek
3NdjekësNdjek
0PëlqimePëlqe
0AbonuesAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Ish shef i misionit amerikan në Kosovë: mungesa e vëmendjes amerikane u ka dhënë...

Ish shef i misionit amerikan në Kosovë: mungesa e vëmendjes amerikane u ka dhënë mundësi lobistëve që ka punësuar Beogradi, që të ndikojnë në...

Tabela e shkurtimeve te fjalorët e shqipes

Tabela e shkurtimeve është listë në një fletë të fjalorëve që jep shpjegime për shkurtimet e fjalëve dhe shenjave të përdorura në atë fjalorë....

Pamje nga aksioni i Policisë së Kosovës në Zubin Potok

Aksioni i filluar në mëngjesin e ditës së sotme në Veri të Kosovës po vazhdon. Në hyrje të Zubin Potokut Policia e Kosovës ka...