Mendoni se puna juaj është më e vështira në botë? Shihni këtë!

Kjo video po bën bujë në rrjet dhe është klikuar mbi 12 milionë herë brenda pak ditësh. Një burrë me moshë të thyer në Pakistan,...

Obama: Siria të mos bëjë “gabim tragjik”

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Barack Obama, i ka tërhequr vërejtjen presidentit të Sirisë, Bashar al-Assad, që të mos bëjë “gabim tragjik”,...

Trashësia e punëtorëve konsiderohet invaliditet

Gjykata e Drejtësisë në BE vendosi ditë më parë që personat e trashë mund të konsiderohen si persona me invaliditet, që do të thotë...

Kleriku shiit urdhëron të sulmohen ushtarët amerikanë që po luftojnë DAESH

Kleriku i fuqishëm Shiit Moqtada Al-Sadr ka udhëzuar ndjekësit e tij të Dielën që target të kenë trupat amerikane, në kampanjën kundër DAESH. Këto fjalë...

OKB pushon së numëruari viktimat në Siri

Zyra e komisionerit të lartë të Organizatës së Kombeve të Bashkuara për të drejtat e njeriut informoi se do të pushojë së publikuari raporte...

Fashistët britanik në protesta kundër muslimanëve

Ndjenjat anti-muslimane janë duke u rritur në Mbretërinë e Bashkuar, pikërisht pas sulmeve në Francë. Përveç ekstremistëve gjerman, edhe britanikët e ekstremit të djathtë...

Paqartësi për një tragjedi të dyshuar refugjatësh

Sipas një raporti të medieve, në një tragjedi me një varkë në Mesdhe e kanë humbur jetën disa qindra vetë. Politikanë italianë e konfirmojnë...

Mposhtet ISIS në Kobani? Forcat e opozitës siriane dhe kurdët kontrollojnë qytetin

Komandanti i formacionit opozitar Revolucionarët Rakkaha, Ebu Ibrahim, pretendon se forcat e armatosura kurde dhe Ushtria Çlirimtare e Sirisë kanë marrë kontrollin e plotë...

Kina “përdor agjentë të fshehtë” në SHBA

Administrata Obama ka paralajmëruar Kinën mbi përdorimin e agjentëve në tokën e Shteteve të Bashkuara, raporton gazeta New York Times.   Pekini po drejton...

Turqi – Qeveria shpall programin e ri për reformën sociale

Sipas reformës së re të qeverisë turke nënat që lindin do të kenë më shumë të drejta, bashkitë janë të detyruara të ndërtojnë dhe...

Na ndiqni

169,404NdjekësPëlqe
0NdjekësNdjek
33NdjekësNdjek
3NdjekësNdjek
0PëlqimePëlqe
0AbonuesAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Tabela e shkurtimeve te fjalorët e shqipes

Tabela e shkurtimeve është listë në një fletë të fjalorëve që jep shpjegime për shkurtimet e fjalëve dhe shenjave të përdorura në atë fjalorë....

Pamje nga aksioni i Policisë së Kosovës në Zubin Potok

Aksioni i filluar në mëngjesin e ditës së sotme në Veri të Kosovës po vazhdon. Në hyrje të Zubin Potokut Policia e Kosovës ka...

Rritet numri i policëve të plagosur – i pesti duke u trajtuar

Është rritur numri i policëve të plagosur në aksionin e policisë në Veri të vendit.Numri deri tani ka shkuar në pesë. Rastin për klankosova.tv e...