Erdogan: Sulmet izraelite – një dhuratë për Asadin

Kryeministri turk Rexhep Tajip Erdogan i dënoi sulmet ajrore izraelite në afërsi të Damaskut, duke thënë se ato ishin një mundësi për presidentin sirian...

Siri – UNICEF: Kampi i refugjatëve Jarmuk, një Srebrenicë e re

Në kampin e Jarmukut, rrethuar nga trupat e Esadit dhe tani nën darën e terroristëve të DAESH-it dhe al-Kaedës, po konsumohet një Srebrenicë e...

Patriarku latin i Jeruzalemit mbështet krijimin e shtetit të Palestinës

Kreu i Kishës Katolike Romane në Jeruzalem, Monsinjor Fuad Thwala, mbështet idenë e krijimit të shetit palestinez. Patriarku latin tha se këto Krishtlindje "mund...

Tensionet Rusi-Perëndim pasqyrohen në garën e armatimeve

Pas aneksimit të Krimesë nga ana e Rusisë në vitin 2014, vendet perëndimore rritën tonet ndaj Rusisë duke kërkuar marrjen e masave kundër rrezikut...

"Mburoja e Eufratit", goditen dhjetëra pozicione të DEASH-it në Siri

Forcat e Armatosura Turke kanë goditur 80 pozicione të organizatës terroriste DEASH Forcat e Armatosura Turke në kuadër të operacionit "Mburoja e Eufratit" godasin 80...

Avionët rusë sulmojnë një treg në Idlib, 8 të vdekur dhe 28 të plagosur

Zyrtari i mbrojtjes civile në Eriha, Abdulkerim Ahras, tha se avionët luftarak rusë kanë sulmuar një treg në qarkun jugor të Idlibit, Eriha, që...

I kërcënojnë azilantët kosovarë me pushkë automatike

​Në një qendër azili në Waghäusel (qarku Karlsruhe), landi Baden Württemberg, Gjermani, dy persona ende të paidentifikuar, kanë kërcënuar me një pushkë automatike dy...

Fotot: Tmerri sirian, banorët e izoluar nga lufta po hanë mace e qenë

Sirianët që kanë ngecur në tre qytete që ajën arënë luftimesh po detyrohen të hanë mace dhe qenë dhe operohen pa anestezi pasi furnizmimi...

Rrëzohet dënimi me burg të përjetshëm për kreun e Vëllazërisë Muslimane

Në vitin 2014 Badie dhe shtatë persona të tjerë morën dënime me burg të përjetshëm me akuzën se kanë nxitur dhunë në protestat në...

Afganistan: Ministrja gjermane e mbrojtjes në vizitë të paparalajmëruar

Ministrja e re gjermane e Mbrojtjes, Ursula von der Leyen mbërriti sot në një vizitë të paparalajmëruar në Afganistan për të takuar kontigjentin ushtarak...

Na ndiqni

166,372NdjekësPëlqe
0NdjekësNdjek
33NdjekësNdjek
3NdjekësNdjek
0PëlqimePëlqe
0AbonuesAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Ish shef i misionit amerikan në Kosovë: mungesa e vëmendjes amerikane u ka dhënë...

Ish shef i misionit amerikan në Kosovë: mungesa e vëmendjes amerikane u ka dhënë mundësi lobistëve që ka punësuar Beogradi, që të ndikojnë në...

Tabela e shkurtimeve te fjalorët e shqipes

Tabela e shkurtimeve është listë në një fletë të fjalorëve që jep shpjegime për shkurtimet e fjalëve dhe shenjave të përdorura në atë fjalorë....

Pamje nga aksioni i Policisë së Kosovës në Zubin Potok

Aksioni i filluar në mëngjesin e ditës së sotme në Veri të Kosovës po vazhdon. Në hyrje të Zubin Potokut Policia e Kosovës ka...