Trajkoviq: Vuçiq po përgatitet për likuidime të tjera

0
Ish-deputetja e Kuvendit të Kosovës, tash kryetare e Lëvizjes Evropiane të serbëve në Kosovë, Rada Trajkoviq, ka vlerësuar se kryetari i Serbisë, Aleksandar Vuçiq,...

Vuçiq marrëveshja me Kosovën: Do të jetë më keq se ferri

0
Presidenti serb, Aleksandar Vuçiq ka thënë se është koha për të arritur një marrëveshje me Kosovën, por vlerëson se do të jetë jashtëzakonisht e...

Rama: As dorëheqje e as zgjedhje

0
Nuk po ndodh asgjë. Përveç një krize të thellë të opozitës që nuk është në gjendje të sfidojë politikisht qeverinë. Kjo pakicë është më e...

Qentë marrin vëmendjen gjatë tubimit të Vuçiqit!

0
Në rrjetet sociale është duke bërë xhiron e botës, një fotografi ku shihen dy qenë duke bërë veprime të pahijshme, gjatë një fjalimi të...

VUÇIQ: Po presim edhe pak

0
Do të presim edhe një kohë, e më pas duhet të ulemi dhe të shohim se çfarë më tutje, ka thënë presidenti i Serbisë...

Deputeti qëllon Edi Ramën me ngjyrë në fytyrë

0
Deputeti Partisë Demokratike, Edi Paloka qëlloi me ngjyrë në fytyrë kryeministrin e Shqipërisë Edi Rama gjatë seancës së Kuvendit të Shqipërisë. Kryetari i Kuvendit, Gramoz...

Brnabiq: Taksa duhet të hiqet, por nuk besoj që Haradinaj e heq

0
Kryeministrja e Serbisë, Ana Brnabiq, ka thënë se Haradinaj deri tani nuk ka dhënë ndonjë shenjë që mund të besohet se do ta largojë...

Berlini, mesazh Tiranës: Kujdes me kufijtë e Kosovës!

0
Gjermania edhe njëherë ka shprehur qartë qëndrimin e saj se është kundër ndryshimit të kufijve, më konkretisht mes Kosovës dhe Serbisë, që nga presidenti...

Shahini: Ministritë do të financojnë universitetet

0
Ministrja e Arsimit, Besa Shahini deklaroi në studion e Top Talk se ministritë kanë vendosur që të financojnë universitetet për kërkime shkencore. “Do të rritet...

Sot bëhen gjashtë vjet nga largimi i pllakës përkujtimore të dëshmorëve të kombit të...

0
Sot bëhen gjashtë vjet nga largimi i pllakës përkujtimore të dëshmorëve të kombit të rënë në luftën e UÇPMB-së. Atë ditë, një numër shumë i...