VIDEO – Hoxhë Fatmiri – Kombëtarja Shqiptare e fudbollit kundër Serbisë

Ethet e lojës së sontme Shqipëri- Serbi, kanë filluar të ndihen gjithëkah. Kjo për arsye se Serbia ka qenë gjithnjë armik i shqiptarëve. Kur...

Njësitë speciale të serbisë hyjnë në Kosovë, maskohen si gjuetarë, janë edhe paramilitarët e...

Serbia ka ngritur masat e sigurisë në Kosovë duke pozicionuar përgjatë maleve në të dy anët e hekurudhës Leshak-Mitrovice, pjesëtarë të njësive speciale të...

Kufiri, Mali i Zi po bëhet gati për luftë me Kosovën!?

Mali i Zi duket se nuk do të pranojë zgjidhje tjetër për kufirin me Kosovën, veç për këtë që është rënë dakord. Mediat e...

Lajm i Fundit: Kastriot Myftaraj e padit Kuranin në prokurorinë Tiranë

Një padi e rrallë mësohet se është regjistruar sot në Prokurorinë e Tiranës. Bëhet fjalë për një kallzim penal ndaj Kuranit, duke kërkuar hetimin dhe...

Serbia po zbutet ndaj Kosovës, kjo ishte parashikuar 5 vite më parë nga Gjermania

Njohja e Kosovës tërthorazi po afrohet nga Serbia. Shteti i cili udhëhiqet nga presidenti Aleksandër Vuçiq ka nisur të ‘këndellet’ sa i përket casje...

Tatlises i ka dy fjalë për Erdoganin rreth grusht shtetit në Turqi

Javë më parë dështoi grusht shteti ndaj presidentit turk, Recep Tayyip Erdogan. Kjo ka bërë që shumë personalitete të njohura turke të reagojnë në lidhje...

Imami Bekir Halimi: Për përdorimin e fjalës LAVDI në ilahijen e Adem Ramadanit

Hoxhë Bekir Halimi Përgjigje atyreve që kanë vërejtje për përdorimin e fjales lavdi në ilahijen e Adem Ramadanit LAVDI f. sh. 1. vet. nj. Emër e nderim...

Gianni de Biasi e mbron MAVRAJN dhe i ashpër ndaj gazetarëve tanë Islamofob

Gianni de Biasi i ka dal në mbrojtje Mërgim Mavrajt, i cili u kritikua pasi nuk kishte pranuar ta veshë fanellën e Kombëtares me...

Qy Qy Qy – Shoqata për mbrojtjen e kafshëve”EDEN” kërkon që të mos therren...

Shoqata për mbrojtjen e kafshëve dhe ambientit jetësor” EDEN “ përmes një komunikate me shkrim kërkoi që të mos therren kurbanet “Është koha që religjioni...

Kastriot Myftaraj: Meka e Medina të goditen nga bombat atomike!

Gazetari Kastriot Myftaraj, i njohur për artikujt e tij kontrovers, ka propozuar që të hidhen bomba atomike në Medinë e Mekë, për ta zgjidhur...

Na ndiqni

166,487NdjekësPëlqe
0NdjekësNdjek
33NdjekësNdjek
3NdjekësNdjek
0PëlqimePëlqe
0AbonuesAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Tabela e shkurtimeve te fjalorët e shqipes

Tabela e shkurtimeve është listë në një fletë të fjalorëve që jep shpjegime për shkurtimet e fjalëve dhe shenjave të përdorura në atë fjalorë....

Pamje nga aksioni i Policisë së Kosovës në Zubin Potok

Aksioni i filluar në mëngjesin e ditës së sotme në Veri të Kosovës po vazhdon. Në hyrje të Zubin Potokut Policia e Kosovës ka...

Rritet numri i policëve të plagosur – i pesti duke u trajtuar

Është rritur numri i policëve të plagosur në aksionin e policisë në Veri të vendit.Numri deri tani ka shkuar në pesë. Rastin për klankosova.tv e...