6 Vjet nga vrasja e Komandant Kushtrimit (VIDEO)

6 vjet nga vrasja e Harun Aliu, komandant Kushtrimit dhe tre shokëve të tij, Xhafer Shala, Qemal Fejzullahu dhe Shaban Zenuni. Harun Aliu ka...

Daçiç: Shqipëria të mos lobojë për Kosovën!

Kryesuesi i OSBE-së dhe ministri i Jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiç, ka kërkuar nga delegacioni i Shqipërisë që të mos, “përzihet në çështjen e...

Tiranë: Pas vrasjes së shokut, ekzekutohet me armë zjarri edhe biznesmeni H.Kotorri

Një vrasje me armë zjarri ka ndodhur mbrëmë afër rrugës “Ali Visha” tek Komuna e Parisit. Viktima është Hikmet Kotorri 45 vjeç nga Përmeti,...

Tsipras: Me Shqipërinë gati për një epokë të re

Gjatë një dalje para popullit grek mbrëmjen e së shtunës, kryeminsitri grek Aleksis Tsipras ka njoftuar lidhur me situatën politike dhe zhvillimet në marrëdhëniet...

Berisha: Aalbanofobia, faktor kërcënues për stabilitetin në rajon

"Albanofobia është një faktor madhor kërcënues për paqen dhe stabilitetin në rajon", deklaroi të hënën, gjatë një bashkëbisedimi me gazetarët, Kryeministri Sali Berisha. Kryeministri...

Asgjësohen 3860 rrënjë kanabis

Policia e Vlorës ka zbuluar dhe asgjësuar rreth 3 860 rrënjë kanabis të mbjella në fshatrat Llakatund dhe Karbunarë. Bimët narkotike ishin të mbjella...

Aleksander Vuçiq mbledh Këshillin e Sigurisë

E përditshmja serbe “”Blic” ka mësuar se presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka ftuar Këshillin e Sigurisë Kombëtare për shkak të aksionit të sotëm...

“Qelia 2″, MPB publikon inicialet e personave të arrestuar dhe videon nga aksioni i...

Ministria e Punëve të Brendshme sot e ka kryer një hetim gjithëpërfshirës nën emrin e koduar “Keqlia 2″, me urdhër të prokurorit publik nga...

Beograd: U zbulua bomba nga Lufta e Dytë Botërore

Një bombë nga Lufta e Dytë Botërore, që është gjetur në qendër të kryeqytetit Beograd në Serbi, është nxjerrë mbrëmë pak para mesnatës, dhe...

Imami Muharem Ismaili vizitoi jetimat që tronditën opinionin

Javën që shkoi opinioni shqiptarë ishte i tronditur me rastin e disa jetimave nga fshati Semenishtë të Shkupit ku aktivistët e shoqatës NUN njoftuan dhe...

Na ndiqni

166,487NdjekësPëlqe
0NdjekësNdjek
33NdjekësNdjek
3NdjekësNdjek
0PëlqimePëlqe
0AbonuesAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Tabela e shkurtimeve te fjalorët e shqipes

Tabela e shkurtimeve është listë në një fletë të fjalorëve që jep shpjegime për shkurtimet e fjalëve dhe shenjave të përdorura në atë fjalorë....

Pamje nga aksioni i Policisë së Kosovës në Zubin Potok

Aksioni i filluar në mëngjesin e ditës së sotme në Veri të Kosovës po vazhdon. Në hyrje të Zubin Potokut Policia e Kosovës ka...

Rritet numri i policëve të plagosur – i pesti duke u trajtuar

Është rritur numri i policëve të plagosur në aksionin e policisë në Veri të vendit.Numri deri tani ka shkuar në pesë. Rastin për klankosova.tv e...