PD i përgjigjet Tahirit: Po bën si vrasës i penduar

0
Ish Ministri i Brendshëm, Flamur Noka, edhe sot i ka dalë kundër Saimit Tahirit duke e vënë me shpatulla pas murit lidhur me deklaratën...

Janë ndarë 2.908 vërtetime për migrantë

0
Prej tyre 1.111 janë të gjinisë mashkullore, 651 të gjinisë femërore dhe 1.146 fëmijë të cilët e shoqërojnë bartësin e vërtetimit. Sipas shtetësisë, personave të...

Myftinia në Elbasan për ngjarjet në Paris: "JO NË EMRIN TIM"

0
Myftinia më aktive në Shqipëri, myftina në Elbasan ka reagur me atë çfarë kemi parë të ketë ndodhur në Francë, ku humbën jetën mbi...

Krim i rëndë në Tiranë: Babai godet vajzat me thikë, vdes 17-vjeçarja

0
Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mbrëmjen e së dielës në kryeqytet, duke shënuar krimin e radhës brenda familjes në vend. Kujtim Ibraj, 56 vjeç...

Destani: Shqiptarët në Luginën e Preshevës nuk janë në gjendje të derdhin gjak

0
Nënkryetari i Komunës së Preshevës, Skender Destani, thotë se shqiptarët në Luginën e Preshevës nuk janë në gjendje të derdhin më gjak, për çështje...

“Qeveria shqiptare inkurajon emigrimin se i duhen remitancat”

0
Kur Gjermania nisi të kthejë mbrapsht në masë shqiptarët, u tha se shumë prej tyre kanë mësyrë Holandën. Sipas agjencisë holandeze, NLTimes, numri i shqiptarëve...

Murphy i frikohet dominimit të Rusisë në Ballkan

0
Shtetet e Bashkuara nuk duhet ta lënë në harresë Ballkanin, paralajmëron senatori demokrat Chris Murphy, i cili ka ndjekur me vëmendje zhvillimet në fundit...

Kisha grandioze në Qendër të Shkupit u ndërtua, projektet shqiptare ku janë?!

0
Kisha grandioze në Qendër të Shkup si projekt i VMRO-DPMNE-së dhe kryeministrit, Nikolla Gruevskit për 9 muaj është duke u kompletuar shkruan Zhurnal. Puntorët janë...

Maqedoni, viti shkollor me tekste fyese

0
Nxënësit e shkollave fillore dhe atyre të mesme në Maqedoni të hënën përmbyllin edhe një vit shkollor, me tekste me përmbajtje skandaloze dhe fyese...

Hoxha: Dea Amerikane mund të kërkojë ekstradimin e Balilit

0
Gazetari Artan Hoxha ishtë këtë të premte në studione Provokacijas në ABC News për t’u dhënë përgjigjë pyetjeve të Mustafa Nanos në lidhje me...