Vetëhelmohet vrasësi i ish të dashurës dhe rivalit

0
Fund tragjik për autorin e vrasjes së dyfishtë të ndodhur pak ditë më parë në një lokal në Toshkëz të Lushnjes. Erjon Cjapi, 32-vjeçari...

S’KA MË SHENGEN?!

0
Ende pa iu dorëzuar Kosovës udhërrefyesi, marrëveshja Shengen po ndryshon , sepse Ministrat e Brendshëm të Bashkimit Evropian në mbledhjen e sotme arritën marrëveshje...

MARRËDHËNIET MES FA SHQIPTARE DHE MALAZEZE, TË RËNDËSISHME

0
Marrëdhëniet midis Forcave të Armatosura shqiptare dhe malazeze janë mjaft të rëndësishme, vlerësoi Shefi i Shtabit të Përgjithshëm të FA, Gjeneral major Xhemal Gjunkshi,...

Bombë para gjykatës së Shkupit?!

0
Para pak çastesh ka ndodhur një shpërthim para gjykatës në Shkup. Nuk dihen shkaqet e shpërthimit por vetëm raportohet se nga shpërthimi është shkaktuar...

Shkup, 28 zjarre nga moti i lig

0
Ekipet zjarrfikëse të Shkupit nga mbrëmë, deri sot në mëngjes, kanë shuar zjarre në 28 lokalitete në qytet dhe rrethinë, e që janë paraqitur...

Nëna 71 vjeçare denoncon djalin: Më dhunon seksualisht

0
Një rast i rrallë i dhunës dhe ngacmimeve në familje ka ndodhur në qytetin e Korçës, ku nëna e plakë e një djali të...

Dy të vdekur në Tiranë, u zunë poshtë nga një masiv dheu

0
Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mbrëmjen e sotme, në fshatin Lugë të komunës Berzhitë, në Tiranë, ku dy persona kanë humbur jetën pasi...

Maqedoni: Shmanget "kriza qeveritare"

0
Përkundër paralajmërime, Kuvendi i Maqedonisë të mërkurën nuk ka vënë në rend të ditës për të shqyrtuar në komisionet përkatëse propozim-ligjin e hartuar nga...

Arif: Kriza e refugjatëve në Maqedoni gjatë dimrit presim që të vështirësohet

0
Muhamed Arif, përfaqësues i UNHCR-së për Maqedoni në një intervistë për REL theksoi se ata janë duke përgatitur një plan për periudhën e dimrit. Për...

+355 SHOKON SERBINË

0
Rezoluta për ndryshimin e prefiksit ndërkombëtar të Kosovës me atë të Shqipërisë (+355) është shkelje e rendë e marrëveshjes ndërkombëtare, ka thënë Rasim Ljajiq,...