Linja prestigjioze Dolce & Gabbana me koleksion mjaft të veçantë

0
Rikthimi i përshpejtuar i grave muslimane tek tradita e tyre e natyrshme e mbulesës si fenomen global, duket se çdo ditë e më shumë...

Furçat për flokë janë fole e vërtetë e baktereve

0
Furça me të cilën i krihni çdo ditë flokët përmban më së shumti baktere, pastaj vijon lavamani, dhe pastaj tasi i qenit. Shkencëtarët nga Universiteti...

Katër mënyrat më të mira për të trajtuar shenjat e puçrrave

0
Shenjat e janë gjithmonë një shqetësim për shumë njerëz. Ato janë rezultat i një lëkure të lënduar ku indet fijezore zhvillohen mbi plagët ndërsa...

15 sekrete bukurie për një femër

0
Lëkura problematike. Lëkurë e ngrehur, lehtë skuqet dhe bëhet e thatë, sa më parë do ta largoni atë që këtë lëkurë e ngarkon dhe...

Kurseni kur vjen puna tek veshjet

0
Ju e dini se është koha që të filloni të shqetësoheni për paratë. Shpenzimet nuk kanë fund dhe ju ende nuk menaxhoni në mënyrë...

Si ta trajtoni ekzemën me uthull molle

0
Për të trajtuar ekzemën, uthulla e mollës ka disa përfitime: Uthulla përmban sasi të mire kaliumi, element që ndihmon në trajtimin e alergjive dhe rregullon...

Përdoreni këtë truk: Në këtë temperaturë aparatet e klimës shpenzojnë më pak energji elektrike!

0
Sistemi për freskim të lokaleve më efikas është kur punon me kapacitet të plotë. Shpenzimi i tepërt i energjisë elektrike jo vetëm që kushton...

5 këshilla për dollap të organizuar

0
E rëndësishme është të keni dollap të organizuar, sepse ju ndihmon që të përgatiteni më shpejt dhe më thjesht të gjeni rrobat e përshtatshme. Gruponi...

Aromaterapia

0
Aromaterapia është formë e mbajtjes së mirë fizike dhe psikike, zbut dhembjet, jep bukuri, etj. Aromaterapia i jep njeriut mundësi që në mënyrë të natyrshme...

Shkrimi i dobët dhe gabimet gjuhësore, ju bënë të padashur tek personi që e...

0
Nëse keni një shkrim të dobët dhe mangësi në gjuhën që e flisni, më mirë kthehuni tek librat e shkollës fillore. The Wall Street Journal,...