Thursday, June 1, 2023

Sekreti, si të bëjmë të zgjasë aroma e parfumit

0
  Si të bëjmë të zgjasë aroma e parfumit Na qëllon qe ta bëjmë shpesh këtë pyetje, ndërsa era e parfumit qe kemi...

Ja 9 arsye pse ju nuk do të bëheni kurrë të pasur

0
Milioneri Steve Siebold beson se, çdokush ka mundësinë që të bëhet i pasur. Dëshironi të bëheni të pasur? Për t’ju ardhur në ndihmë që të...

“The Telegraph”: Shqipëria ndër 20 destinacionet më joshëse 2015

0
Prestigjozja britanike "The Telegraph" ka përzgjedhur Shqipërinë si një ndër 20 destinacionet më tërheqëse për t’u vizituar në vitin 2015. "E shtrirë përgjatë Adriatikut,...

Disa mënyra për të pasur dhëmbë të bardhë

0
Për të pasur dhëmbë të bardhë sigurisht që ka mënyra të ndryshme që nga ato më natyrale deri tek ato mjekësore. Italiania, Laura De...

Si ta trajtoni ekzemën me uthull molle

0
Për të trajtuar ekzemën, uthulla e mollës ka disa përfitime: Uthulla përmban sasi të mire kaliumi, element që ndihmon në trajtimin e alergjive dhe rregullon...

"The Telegraph": Shqipëria ndër 20 destinacionet më joshëse 2015

0
Prestigjozja britanike "The Telegraph" ka përzgjedhur Shqipërinë si një ndër 20 destinacionet më tërheqëse për t’u vizituar në vitin 2015. "E shtrirë përgjatë Adriatikut,...

Për lëkurë të pastër dhe pa akne

0
Që ju të keni një lëkurë të bukur, të pastër, të pa irrituar dhe pa akne atëhere duhet të përdorni këtë maskë fytyre. Ju...

15 sekrete bukurie për një femër

0
Lëkura problematike. Lëkurë e ngrehur, lehtë skuqet dhe bëhet e thatë, sa më parë do ta largoni atë që këtë lëkurë e ngarkon dhe...

Udhëzime për përdorimin e pajisjeve për rregullimin e flokëve

0
Tharësja e Flokëve Për tharje më të shpejtë dhe temperatura më të larta, mund të zgjidhni tharëse me fuqi më të madhe pune dhe...

Kurseni kur vjen puna tek veshjet

0
Ju e dini se është koha që të filloni të shqetësoheni për paratë. Shpenzimet nuk kanë fund dhe ju ende nuk menaxhoni në mënyrë...