Saturday, May 21, 2022

Ibra i kthehet Barcelonës

0
UEFA sot ka shqyrtuar ankesën e skuadrës franceze PSG për uljen e dënimit të Zlatan Ibrahimovic. Rezultati i ankesës ka qenë pozitiv pasi që...

Sanchez dëshiron të vazhdojë me Barcën

0
Alexis Sanchezi është i lumtur te Barcelona dhe shpreson ta vazhdojë karrierën në Camp Nou, ku ka kontratë deri në qershor të vitit 2016....

Holanda fiton, por jo Spanja

0
Holanda ka mposhtur me rezultat të thellë 3-0 Estoninë, teksa befasia e mbrëmjes ishte Finlanda, që e ka ndalur Spanjën në një barazim 1-1....

Benzema dhuron 3 milion euro për xhami në Lion

0
Njëri nga futbollistët më të mirë të Real Madridit dhe kombëtares franceze, Karim Benzema, ka dhuruar plot 3 milionë euro për ndërtimin e një...

Suarez i hapur për largim

0
Sulmuesi i Liverpoolit, Luis Suarez, ka pranuar se mund të bisedojë me klubet e interesuara për transferimin e tij. Mospjesëmarrja e Redsave në Ligën...

Botërori 2014: Programi i ndeshjeve eleminatore

0
Programi i ndeshjeve eleminatore për Botërorin 2014, që do të luhen më 22 mars është: E premte, 22 mars: Grupi A: (18.00) Kroaci -...

Sançez një hap më afër Interit

0
Sipas raportimeve në mediat italiane, 24 vjeçari ka pranuar ta ulë në 4 milion pagën sezonale me qëllim që të ketë mundësi të luaj...

Reali nuk ia fal "dakikun", ia mbush portën gola

0
Fitore e thellë e Real Madridit në përballjen e të shtunës mbrëma kundër Mallorcas duk e mposhtur atë me rezultat 5-2. Të parët shënuan...

S’luhet futboll nëpër liqene

0
Ndeshjet e xhiros së 19-të të Raiffeisen Superligës së Kosovës në futboll janë shtyrë për të martën dhe të mërkurën. Këto ndeshje është...

Benzema do të qëndrojë te Reali

0
Sulmuesi i Real Madridit, Karim Benzema, do të qëndrojë te klubi mbretëror edhe pas përfundimit të sezonit, gjithnjë sipas agjentit të tij. Benzema...