Tuesday, May 24, 2022

Benzema do të qëndrojë te Reali

0
Sulmuesi i Real Madridit, Karim Benzema, do të qëndrojë te klubi mbretëror edhe pas përfundimit të sezonit, gjithnjë sipas agjentit të tij. Benzema...

Messi: Bayerni shumë më i fuqishëm këtë vit

0
Lionel Messi ka paralajmëruar se Bayern Munich do të ketë një “motivim shtesë” në ndeshjen e sotme kundër Barcelonës dhe se ata janë “më...

Zyrtare: Botërori i Katarit në dimër, finalja në 18 dhjetor

0
FIFA ka vendosur që finalja e Kampionatit botëror 2022 të zhvillohet më 18 dhjetor, duke konfirmuar se gara do të luhet gjatë stinës së...

Ozil: E dua numrin 10 tek Arsenali

0
Mesfushori Mesut Ozil ka shprehur dëshirën e tij që të marr fanellën me numër 10, që deri më tani e ka bartur Jack Wilshere,...

Prej se është kthyer Mavraj, klubi i tij nuk po humb

0
Mbrojtësi shqiptar, Mërgim Mavraj, kompletoi edhe një 90 minutësh pa humbje te skuadra e Kolnit. Ai luajti gjatë tërë takimit që skuadra e tij e...

Zyrtare: UEFA dënon Shqipërinë

0
20 mijë euro gjobë. Është ky ndëshkimi i parë nga UEFA në këtë Evropian për Shqipërinë. Federatës Shqiptare të Futbollit i është komunikuar nga organizatori...

Federata egjiptiane ndalon simbolet fetare dhe politike në stadiume

0
Federata e Futbollit në Egjipt ka njoftuar se në stadiumet e vendit janë të ndaluara simbolet politike dhe fetare, ndërsa klubet që nuk do...

Kështu duket tabela në grupin e Shqipërisë

0
Janë zhvilluar 5 xhiro në Grupin I, me përjashtim të Shqipërisë që ka një ndeshje më pak, dhe kryeson Portugalia me 12 pikë.  ...

Robben pranë rikthimit në Angli

0
Mesfushori i Bayern Munchen, Arien Robben është pranë rikthimit në futbollin anglez. Ish mesfushori i Chelseat pritet që në verë të rikthehet në Angli,...

Super ndeshja 30 milionëshe, Joshua – Klitschko

0
Super ndeshja 30 milionëshe ndërmjet kampionit të botës në kategorinë IBF, Anthony Joshuas dhe ish-numrit një të botës në kategorinë e rëndë Wladimir Klitschkos...