Çavuşoğlu: Turqia mbështet shtetin e pavarur dhe sovran të Palestinës

“Turqia është me vëllezërit palestinezë dhe mbështet gjithë angazhimin e tyre për unitet”, shkroi Çavuşoğlu

Ministri i Punëve të Jashtme të Turqisë,Mevlüt Çavuşoğlu  ka uruar Ditën Ndërkombëtare të Solidaritetit për Popullin Palestinez, raporton Anadolu Agency (AA).

Çavuşoğlu me këtë rast ndau mesazhin në Twitter.

“Në Ditën Ndërkombëtare të Solidaritetit për Popullin Palestinez, edhe njëherë theksojmë mbështetjen tonë për shtetin e pavarur dhe sovran të Palestinës në kufijt e vitit 1967 me Jerusalemin, si kryeqytet. Turqia është me vëllezërit palestinezë dhe mbështet gjithë angazhimin e tyre për unitet”, shkroi Çavuşoğlu.

Artikulli paraprakTurqi: Fletarreste për 360 mbështetës të dyshuar të Gulenit
Artikulli vijuesTillerson për Ballkanin: Braktisni armiqësitë e vjetra