Chelsea pa dy yje në finale

Finalja e Europa League mes Chelseat dhe Benfikas, do ta zë trajnerin Rafael Benitez me mungesa. Ndeshja e sotme ndaj Aston Villës ka sjellur dy lëndime për lojtarët e Chelseat.

Eden Hazard dhe John Terry janë lënduar në këtë përballje. Rikthimi i tyre në finales e së mërkurës duket i pamundur pas analizave të para./kohaislame