DACIC DYFYTYRËSH

0
278

Mediat në Serbi kanë raportuar se kryeministri i Serbisë, Ivica Dacic ka zhvilluar një bisedë telefonike me zëvendës sekretarit të shtetit, William Burns të cilit i ka bërë të ditur se Serbia është e orientuar drejt integrimeve evropiane dhe dëshiron të jetë faktor paqeje dhe stabiliteti në rajon!

Këto deklarata ministrja e Integrimeve Vlora Çitaku i sheh si vazhdimësi e politikës dyfytyrëshe të Serbisë, raporton RTK.

“Unë besoj fuqishëm që BE-ja por edhe SHBA-të do ti thonë stop kësaj qasje të dyfishtë” ka thënë Çitaku.kohaislame