E rrallë, momenti kur Adem Jashari niset në aksion (Video)

Pamje që pak kush i ka parë deri më tash janë shfaqur këto ditë. Në to shihet komandanti Legjendar Adem Jashari.

Kjo video e realizuar në kullen e Jasharjave në Prekaz, dhe e perpunuar nga Milaim Zeka, është bërë në një natë kur Ademi bashkë me dajen e tij nga Llausha, Osman Geci dhe me djalin Lulzim Jasharin po nishesin për në akion.

Dukej sikur po niseshin në dasëm dajë e nip që nuk u ndanë deri në vdekje.

Ademi e Daja Osman përshëndeten me familje, kurse në veturë i prêt Luli. Nëna Zahidja i shoqëron deri te vetura.

 

Aty dëgjohet edhe zëri i Adem Jasharit tek përshëndetet me nënën e tij kjo grua heroninë që lindi heronjë. /Magazina.al/

Artikulli paraprakSerbët për 19 vjet nuk kanë paguar faturat e ujit, 13 milionë euro borxh
Artikulli vijuesAmbasada Gjermane ndryshon procedurat për viza