Edhe kjo ndodhë në Shqipëri – U përdhunua nga i ati, 15-vjeçarja ikën nga banesa me vëllanë

Policia  ka vijuar hetimet për zbardhjen e plotë të ngjarjes së rëndë në Dibër ku babai përdhunoi vajzën e tij 15 vjeçare.

Efektivë të saj kanë marrë dëshmi të tjera në fshatin Përgjegje për 46­vjeçarin Guri Përgjegji.

Burime pranë Prokurorisë Dibër thanë se do të kërkojnë burg pa afat për monstën e Dibrës. Sakaq, mësohet se është larguar nga banesa. Përgjegji përveç vajzës së përdhunuar nga babai, edhe njerka e saj me djalin.

Ajo ka shkuar te shtëpia e babait të saj, Shpetim Nesimi i cili foli per mediat dhe tha se vajza e tij i kishte kuptuar veprimet e cuditshme te burrit me thjeshtren e saj.

Teksa vajza me vëllanë e mitur ka shkuar të kushërinjtë e të atit monstër. Pas përdhunimit 15 ­vjecarja nuk e kishte dot ndihmën e psikologut.

Nëna e vajzës ka vdekur disa vjet më parë në aksident dhe tani ajo mbetet pa të dy prindërit kujdestarë. Strehimi i te miturve te njerezit e te atit eshte i perkohshem.

Artikulli paraprakMulla Osmani: TIKA Turke është duke na i modernizu shkollat o argatë të dreqit
Artikulli vijuesVrasja e Bin Laden, 7 mln $ gjobë marinsit që shkroi librin