Gani Koci: Thërras EULEX-in dhe Gjykatën Speciale të më dënojnë (FOTO)

Zëvendësministri i Zhvillimit Ekonomik, Gani Koci, i cili në luftën e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, ka qenë zëvendëskomandant i Brigadës 114 dhe shef për informim i Zonës Operative të Drenicës, shprehet i habitur me sulmet që po i bëhen ish-luftëtarëve të UÇK-së dhe vendimet për t’i dënuar prijësit e kësaj lufte, shkruan Infokusi.com

Koci përmes një postimi në rrjetin social Facebook ka kërkuar nga EULEX-i dhe Gjykata Speciale që ta dënojnë edhe atë sepse sipas tij edhe ai kishte bërë “krime” që ishte pjesë e UÇK-së./Infokusi.com/

Ky është statusi i plotë i Gani Kocit :

gani-koci

Artikulli paraprakMediat serbe: Nehat Thaçi mund të lirohet sot, nesër të kthehet në Kosovë
Artikulli vijuesStavileci: “Trepça”, projekti më i rëndësishëm, por jo më i lehti