Ja sa u dënua simpatizanti i Trumpit që donte të vriste myslimanët

Përkrahësi i Donald Trumpit i cili u kap me një mjet eksploziv ku kishte qëllim të vriste Musliman është dënuar vetëm me 90 ditë burg dhe është urdhëruar të mbajë klasat për menaxhimin e zemërimit.
William Celli ishte raportuar në polici pasi ai kishte postuar fotografi të një tubi bombë e bërë në shtëpi.

Në të njëjtën ditë, 55 vjeçari ishte raportuar se kishte që bërititur për të abuzuar, duke thënë “Do të ju vras të gjithëve” në organizimin e Shoqërisë Islamik të West Contra Costa Country, në Kaliforni.

Edhe shtëpia e tij u bastis thuhet sipas the Guardian.
Gjatë kërkimit u gjet një mjet eksploziv, që bëri të evakuohet e gjithë zona.
Më vonë pajisja ishte detonuar nga skuadra që merret me bombat.
Akuzat që ai kishte bërë thirrje kriminele dhe krime të urrejtjes ranë poshtë.
Ai ishte një simpatizant i flakët i Trumpit, dhe me këtë rast atij do ti ndalohet qasja në rrjetet sociale.
Më herët Trump kishte dalur me idenë që myslimanët duhet tiu bëhet ndalesë për të hyrë në Shtetet e Bashkuara./KohaIslame

Artikulli paraprakVritet një xhemat i sektit Ahmedi
Artikulli vijuesA e dini kush qëlloi në Kongresin Amerikanë?