Jordi Alba e quan turp eliminimin e Barçës

Mbrojtësi i Barcelonës, Jordi Alba, e ka quajtur të turpshëm eliminimin e skuadrës së tij nga Liga e Kampionëve.

Barça fitoi takimin e parë 2 me 1, por u mposht 2 me 0 si mysafir i Atleticos në çerekfinalen e dytë dhe nuk arriti të kualifikohej në mesin e katër ekipeve më të mira sivjet.

“Atletico gjithmonë është shumë kundërshtar i papërshtatshëm. Është turp. Tani duhet të fokusohemi në Kupë dhe Ligë”, ka thënë Alba.

Artikulli paraprakAtletico eliminon kampionin
Artikulli vijuesBayerni në gjysmëfinale të “Champions”