Karikatura e NY Times: Askush nuk mund t’i ndajë shqiptarët

0
208

Me rastin e 100 vjetorit të Pavarësisë së Shqipërisë, prestigjiozja amerikane New York Times ka botuar një karikaturë të sajën, me titullin: “Askush nuk mund t’i ndajë shqiptarët”.

Një gjetje interesante, ku shihet shqiponja dykrenore e ndarë mes Shqipërisë dhe Kosovës dhe disa njerëz që përpiqen ta bashkojnë atë në mes. /botasot/