Lazarat, vijon rrethimi i vendit nga ana e policisë

0
144

Policia e Gjirokastrës vazhdoi edhe të mërkurën në mëngjes operacionin për bllokimin e ujit dhe personave që punojnë në parcelat e kanabis sativa në Lazarat, një nga zonat me problematike ne vend.

Pas ores 5 te mengjesit, forcat e rendit kane bllokuar hyrjet ne fshat dhe nuk kane lejuar botet me uje, nderkohe qe nje dite me pare, te marten ne mengjes u bllokuan 5 kamione me pleh dhe autobote me uje dhe u ndaluan 58 persona që udhëtonin në drejtim të Lazaratit. Te ndaluarit u shoqeruan ne ambjentet e drejtorise se policise se Gjirokastres.

Operacioni erdhi pas denoncimeve permes pamjeve filmike te ‘Guardia di Financa’, nderkohe qe nga fshati prej dy ditesh qellohet me arme ne ajer naten, e ku si pasoje e plumbave qorr qe vinin nga fshati, u plagos edhe nje shtetase.