Mbi 100 persona të vdekur nga një zjarri në një tempull të Indisë

Më shumë se 100 persona kanë vdekur si pasoj e një zjarri në tempullin Puttingal në shtetin indian të Kerala, njofton policia indiane, raporton BBC.
Zjarri nisi rreth 22:15 të shtunën, në një dyqan me fishekzjarrë që ishin gati për festimet e festivalit hindu, transmeton Indeksonline.

Pas zjarrit një ndërtesë u shemb, duke shkaktuar shumë viktima. Dhe më shumë se 200 janë plagosur.
Shumë nga të plagosurit janë në gjendje kritike dhe janë duke u trajtuar në kolegj mjekësor, kryeqytetin e shtetit.

auto__89161399_891613981460267735

Artikulli paraprak60 xhamitë më të bukura përzgjedhur në botë: mes tyre edhe ajo e Shkodrës
Artikulli vijuesBixhozi i Edi Ramës me arsimin fetar