NDËRRON JETË 17 VJEÇARI NGA SKENDERAJ

0
126

 Halit Dani, nga Tica e Skenderajt, ka ndërruar jetë në QKUK, natën mes të enjtes dhe të premtes, si pasojë e plagëve të marra 10 ditë më parë.

Familjarët e viktimës kanë deklaruar për Koha Ditore se trupi i pajetë u është dorëzuar atyre të premten, kur edhe do të bëhet rivarrimi. Sipas policisë, viktima ishte plagosur aksidentalisht nga kushëriri dhe shoku i tij i shkollës, deri sa ky i fundit ishte duke luajtur me revole, kur ajo kishte shkrepur nga pakujdesia.

Arma dhe fishekët ishin konfiskuar,kohaislame