Pastrimi i xhamave të shtëpisë me rezultatin më të mirë

0
363

Po ju njohim me një mënyrë të thjeshtë se si të pastrojmë xhamat pa lënë shenja.
Pasi keni humbur kohë dhe sforcim fizik për pastrimin e xhamave, rezultati më i mirë për një shtëpiake është të arrijë maksimumin.

1 shishe spray
1 litër ujë
1/2 gotë uthull të bardhë
1/2 gotë alkool i mjekësor
1 copë të butë
disa faqe gazetash
1- Në një shishe spray hidhni ujin, uthullën dhe gjysmën e gotës së alkoolit mjekësor.
2-Tani procedoni duke pastruar xhamat me një copë të butë.
3-Merrni faqet e gazetës dhe filloni të pastroni xhamin në pjesën e brendshme fërkoni në mënyrë horizontale, kurse në të brendshmen vertikalisht.

Shprëndaje
Artikulli paraprakInflacioni
Artikulli vijuesDhimbjet reumatike dhe moti