Presidenti i Hungarisë dhe kryebashkiaku i Tiranës vizitojnë Xhaminë

Sot, gjatë vizitës së Presidentit të Hungarisë z. Janos Ader me zonjën e tij dhe kryebashkiakun e Tiranës z. Erion Veliaj realizuan nje vizite në xhaminë e Et’hem beut, Tiranë.

Pervec kenaqesisë te vezhgimit ndaj artit dhe bukurise te kesaj Xhamie shume vjecare te kesaj xhamie ata vleresuan edhe tolerancen fetare ne Shqiperi.

tirane

Artikulli paraprakErdogan: Muslimanët nuk janë të përfaqësuar në OKB
Artikulli vijuesE vërteta rreth natës së mirë Regaib