Rafaello

0
372

Përbërësit
300 gram arra kokos
1/2 kg sheqer
400 gram qumesht pluhur
250 gram margarine
2 vanilin sheqer
2 filxhana caji uje
lajthia sipas deshires

2 filxhana uji i vendosim ne nje tenxhere dhe e lejme zieje. I hedhim margarin ,sheqerin pasi te zieje dhe e heqim nga zjarri. I shtojme qumeshtin pluhur e perziejme prap me mikser, ne pas i shtojme edhe arra kokosin, vanilin sheqerin prap e perziejme me mikser mire. Masa duhet te qendroj ne frigorifer 2 ore dhe pastaj i bejme toptha ku seciles ia vem nga nje lajthi.

Shprëndaje
Artikulli paraprakTortë kinder buono
Artikulli vijuesTortë me kakao