Sa e dobishme aq edhe e rrezikshme, këta janë njerëzit dhe rastet kur nuk duhet përdorur hudhra

Hudhra është një koagulant natyral, që mund ta bëjë gjakun të rrjedhë më shpejt dhe trajton problemet e qarkullimit. Në këtë mënyrë pakëson rrezikun për mpiksje të gjakut, atakeve në zemër, goditjeve, etj.

Megjithatë, nëse e përzieni me antikoagulantë të tjerë mund të shkaktojë gjakrrjedhje të panevojshme. Për këtë arsye hudhra nuk duhet të përzihet me ilaçet.

Njerëzit me probleme të mëlçisë duhet të evitojnë gjithashtu konsumimin e hudhrës. Ajo mund të ulë aftësinë e mëlçisë për të shpërbërë ilaçet ose pakëson eficencën e tyre. Të hani shumë hudhra mund të sjellë probleme të mëdha për njerëzit me stomak të ndjeshëm, ose për njerëzit që marrin ilaçe për stomakun./tesheshi.

Artikulli paraprakZbulohet letra e Llallës për Nishanin dhe Metën: Ja shantazhet që më bën Donald Lu
Artikulli vijuesDeputetët e koalicionit fuqishëm kundër versionit aktual të Demarkacionit!