Shënon lojtari musliman, ja çka bëjnë izraelitët

Pak ditë më parë portali jonë publikoj lajmin për transferimin e bujshëm të dy lojtarëve musliman rus në kampionati izraelit, gjë e cila nuk kishte ndodhur disa vjet.
Mesfushori Dzhabrail Kadiyev dhe sulmuesi Zaur Sadayev kishin lënë skuadrën ruse Terek Grozny për të kaluar të skuadra Beitar Jerusalem, lajm i cili nuk u prit mirë në Izrael, sidomos nga tifozët e skuadrës izraelite.
Turpi i futbollit u pa pikërisht nga këta tifozë. Sulmuesi musliman Sadayev realizoj gol në një ndeshje ndaj Hapoel Tel Aviv duke arritur golin e parë të tij në fanelën e skuadrës izraelite.
Gjersa një pjesë e tifozëve festuan golin e tij, pjesa tjetër e tifozëve braktisën stadiumin vetëm pse shënoj gol një lojtar musliman. Lajmi turpërues është quajtur i mjerë nga media të huaja.

[iframe width=”560″ height=”315″ src=”http://www.youtube.com/embed/jUhHkr43a40″ frameborder=”0″ allowfullscreen]
Artikulli paraprakHelmi i bletëve do të jetë ilaçi i ri për dhimbje të shpinës dhe artritin?
Artikulli vijuesPo këta kush i kujton?!