‘Shpërthen’ Andi Bushati, tregon me emra vrasësit e së vërtetës në Shqipëri

Analisti dhe Gazetari Andi Bushati ka ‘shpërthyer’ ndaj mediave që ai i konsideron se po vrasin të vërtetën në vend.

Sipas bashkëdrejtuesit të portalit “Lapsi.al” vrasësit e të vërtetës në vend janë “Top Chanel”, “Tv Klan” “Vizion Plus” dhe “TVSH”.

Sigurisht ky reagim kaq i ashpër i Bushatit ka ardhur nga “tronditja” që ka pësuar media në Shqipëri në vitin 2016, dhe nga ngjajet e fundit të ndodhura në AbcNews dhe MAPO, ku janë shkarkuar dy gazetarë, përkatësisht Drejtori i Informacionit në AbcNews Armand Shkullaku, dhe Drejtori i MAPO, Alfred Lela.

Artikulli paraprakZbulohet megaskandali i Soros, si vodhi dokumente për të shantazhuar gjykatën e lartë në SHBA
Artikulli vijuesSerbia, e përkëdhelura e Brukselit