“Shpërthimet në Bruksel”, mbyllet kufiri mes Francës dhe Belgjikës

Belgjika dhe Franca kanë mbyllur kufirin mes tyre për shkak të sulmeve terroriste që ndodhën në Bruksel.

Nga shpërthimi në aeroportin e Brukselit janë të konfirmuar 21 të vdekur dhe 10 viktima nga shpërthimet në metro.

Belgjika rriti sigurinë në nivelin 4 dhe shumë shtete të tjera europiane kanë forcuar masat. Është rritur siguria në Gjermani, Francë dhe Britani të Madhe gjithashtu.

Artikulli paraprakGjest madhështor nga Mërgim Mavraj, ndihmon familjet skamnore në Shqipëri (Foto)
Artikulli vijuesJa çfarë thotë Davutogllu për sulmet në Bruksel